brusszel


Petíciót adtak át a köztársasági elnöknek a nyerőgépesek

Figyelő Online
2012.10.03  17:55   
mail
nyomtatás
Negyvenezer, a nyerőgép iparágban dolgozó magyar család nevében petíciót adott át a köztársasági elnöknek címezve a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSzSz) elnöke szerdán Budapesten a Köztársasági Elnöki Hivatalban - tájékoztatta az MSzSz a petíció átadást követően az MTI-t
Schreiber István, az MSzSz elnöke elmondta: a 21 éve liberalizált gazdasági tevékenységként működő ágazat dolgozói petíciójukban arra kérik a köztársasági elnököt, hogy - jogkörénél fogva - akadályozza meg, és ne írja alá a pénznyerő gépekről alkotott törvényt, mert az szerintük sérti a tulajdonhoz való alkotmányos jogot és a jogbiztonság elvét is, az azonnali hatályú jogelvonás révén.Schreiber közölte, hogy azt is kérték az államfőtől, hogy a jogállam és a demokratikus működés legfőbb őreként készíttessen elő olyan törvényjavaslatot, amely a nyerőgép iparágat és annak szereplőit nem lehetetleníti el - olvasható a közleményben.A parlament kedden megtiltotta a játéktermek és az elektronikus kaszinók üzemeltetését, pénznyerő gépek így csak játékkaszinókban működtethetők a jövőben.

A szerencsejáték-szövetség bejelentette, hogy pertársaságot alapít a vállalkozások jogos kárigényeinek megtérítése érdekében. Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter hétfőn nyújtotta be előterjesztését, amelyet 238 igen szavazattal, egy nem és nyolc tartózkodás mellett, kivételes sürgős eljárásban kedd délelőtt már jóvá is hagyott az Országgyűlés.Az MSZSZ elnöke kedden este közölte, hogy a szervezet tagjai pertársaságot alapítanak, hogy megpróbálják érvényesíteni jogaikat."Minden szintre el fogunk menni, ahol ezt a jogállam keretein belül megtehetjük, ha kell, az utolsó állomás Brüsszel és Strasbourg lesz" - hangsúlyozta az elnök. Schreiber István az MTI-nek kiemelte: a nyerőgépek üzemeltetésének betiltásával a szerencsejáték szövetség tagjainak, 1200 magyar vállalkozónak legkésőbb hétfőig negyvenezer embert kell elküldenie állásából.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.