brusszel


Október végén az innovációról indul társadalmi vita

Figyelő Online
2012.10.04  09:49   
mail
nyomtatás
A kormány a hónap végén tágabb társadalmi vitára bocsátja a 2022-ig szóló, hosszú távú innovációs stratégiáját - jelentette be Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságstratégiáért felelős államtitkára a budapesti svéd-magyar innovációs fórumon.
Az államtitkár kifejtette: a stratégiában központi szerepet kap a tudásbázisok erősítése, a tudásfelhasználás elősegítése mind a kisvállalati, mind a nagyvállalati szinten, illetve a két vállalatcsoport közötti tudásáramlás támogatása.

Cséfalvay Zoltán emlékeztetett: a versenyképesség erősítése hosszú távú megoldást jelent a válságra, s ebben kiemelt szerepe van a kutatás-fejlesztésnek és az innovációnak. Svédország talán a legjobb példa erre a felfogásra, hiszen az ország mindenfajta innovációs rangsorban az első helyezettek között található - tette hozzá.

A svéd vállalatok magyarországi befektetéseiről szólva elmondta: összegszerűen elmaradnak ugyan más országok befektetéseitől, ám ezek kutatás-fejlesztés-igényesek. "Mind a svéd, mind a magyar gazdaság érdeke, hogy a jövőben ilyen befektetések érkezzenek" - tette hozzá.

Az eseményen felszólt Jon Simonsson, a vállalkozásokért felelős svéd minisztérium kutatás-fejlesztés-innovációs ügyekben illetékes főtanácsosa is, aki arra hívta fel a figyelmet, hogy az innovációban kulcsfontosságú a közszféra, a vállalatok és a tudományos szervezetek közötti együttműködés.

Hozzátette: a közszféra szerepe kiemelkedő, s nemcsak abban, hogy pályázatok útján segítse az innovációt és a fejlesztést, hanem abban is, hogy a társadalom számára célkitűzéseket fogalmazzon meg.

Jakab Roland, az Ericsson Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese arra hívta fel a figyelmet, hogy az Ericsson kiemelkedő szerepet szán magyarországi leányvállalatának az innovációban. Kifejtette: több mint 1200 kutatómérnököt foglalkoztatnak Magyarországon az innovációs lánc valamennyi elemében, így az oktatásban, az alapkutatásban, az alkalmazott kutatásban és az ipari megvalósításban, fejlesztésekben. Ez az eredmény a kiváló egyetemi kapcsolatok nélkül nem jöhetett volna létre - tette hozzá.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.