brusszel


Tőzsdére tart a kínai Huawei

Figyelő Online
2012.10.05  10:38   
mail
nyomtatás
Tőzsdére készül az átláthatóságának fokozására és üzletszerzési esélyeinek javítására törekvő kínai Huawei, leginkább az Egyesült Államokban szeretnék bevezetni a papírokat - értesült a Wall Street Journal.
Az újság az ügyhöz közel álló forrásokat idéz, amelyek szerint a világ második legnagyobb telekommunikációs felszereléseket gyártó vállalata befektetési bankok tanácsát kérte tőzsdére vonulásával kapcsolatosan arról, hogy az pontosan hogyan és hol történjen. Utóbbi kérdést illetően a cég előnyben részesíti az Egyesült Államokat Hongkonggal és Londonnal szemben.

Az elsődleges nyilvános kibocsátásról (IPO) ugyanakkor még nem született végleges döntés, így a vállalat még bankot sem választott a tranzakció lebonyolításához - írja a Wall Street Journal. A Huawei régebb óta keresi a tőzsdére menetel lehetőségét, ám az ügy az elmúlt években nem haladt előre. A mostani időpont a kínai vállalatok amerikai tőzsdéken való alulértékeltsége miatt lehet kevésbé jó döntés, emellett az sem tisztázott, hogy a listázás valóban segítené-e a külföldi piacok céggel szembeni bizalmatlanságának eloszlatását.

A Huawei egyik legnagyobb problémája a nemzetközi piacokon ugyanis az, hogy a kínai vezetéshez és hadsereghez kötődő meghatározhatatlan kapcsolata és egyéb biztonsági félelmek komolyan akadályozzák terjeszkedését. Emiatt nem engedélyezték például a hatóságok tavaly a cég számára a kaliforniai 3LeafSystems megvásárlását, áprilisiban pedig Ausztráliában zárták ki egy nagysebességű internethálózat kiépítésére kiírt pályázatból.

Az Európai Unió májusban jelentette be, hogy vizsgálódni kíván a Huawei - és a ZTE - kínai bankoktól kapott kölcsöneit illetően, fennáll a lehetősége ugyanis, hogy a két vállalat bújtatott állami támogatásban részesül. 2011 novembere óta az amerikai kongresszus hírszerzési bizottsága pedig azt vizsgálja, hogy a két vállalat terjeszkedése jelent-e nemzetbiztonsági kockázatot és esetlegesen adhat-e teret bármilyen kémtevékenységnek az Egyesült Államokban. A Huawei több alkalommal tagadta az ellene felhozott vádakat és zöld jelzést adott a hatóságoknak a vállalatnál való vizsgálódásra.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200