brusszel


Sanghajba ömlik a legtöbb tőke

Figyelő Online
2012.10.15  12:12   
mail
nyomtatás
Sanghaj városa vonzza a legtöbb külföldi működőtőkét a világ nagyvárosai közül, egyes területeken viszont továbbra is hátrányban van versenytársaihoz képest - derül ki a PricewaterhouseCoopers (PwC) nemzetközi szolgáltató cég legújabb jelentéséből.
A PwC Lehetőségek városai címet viselő összeállítása szerint a kelet-kínai metropolisz a külföldi projektek számát és a befektetett összegek nagyságát illetően is vezeti a globális listát. A város által vezetett statisztikák szerint tavaly összesen 20,1 milliárd dollár értékű külföldi működőtőke érkezett a városba, 31,3 százalékkal több, mint 2010-ben. Az év első nyolc hónapjában az összeg megközelítette a 16 milliárd dollárt, amiből 10,6 milliárd dollár már megvalósult beruházás.

A PwC összeállítása szerint a város gazdasági befolyása szintén nőtt az elmúlt évhez képest, jelenleg Peking, Párizs, London és New York után az ötödik helyen áll. A nemzetközi vonzerőt és a globális véráramba való beágyazódottságot illetően Sanghaj idén már a hetedik, miközben tavaly még csak a 11. helyet sikerült megszereznie. Az általános üzleti befolyást és lehetőségeket illetően ugyanakkor csak a középmezőnybe került be: a 27 vizsgált globális központ közt a 19., két hellyel lemaradva a kínai fővárostól is.

A közlekedés, az oktatás és az egészségügy minőségét illetően a legnagyobb a hátránya a többiekhez képest, mivel idén csupán a 23. helyet tudta megszerezni. A jelentés szerint a mutatók javulása és Sanghaj listán való előrelépése a város világközponttá való átalakulásának kezdetét jelzi. A kínai vezetés tervei szerint a 23 milliós város 2015-re a jüan kereskedelmének, árazásának és a jüanügyletek elszámolásának globális centrumává lépne elő, 2020-ra pedig Hongkonghoz, New York-hoz és Londonhoz hasonló pénzügyi világközponttá kíván válni. A nemzetközi jelleget erősítendő az évtized közepéig a meglévő csaknem 400 mellé még legalább 100 multinacionális vállalatot próbálnak a városba csábítani.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.