brusszel


A Rosznyefty megvásárolja a TNK-BP-t

Figyelő Online
2012.10.22  17:24   
mail
nyomtatás
A Rosznyefty megvásárolja a TNK-BP olajtársaságot - jelentette be hétfőn Igor Szecsin, az orosz állami kőolajcég elnöke.
A Rosznyefty vezetője Vlagyimir Putyin államfőnek számolt be az ügyletről. A 2008-2012 között miniszterelnök-helyettesként tevékenykedő orosz politikus-üzletember közölte, hogy sikerült megállapodnia mind a British Petroleummal (BP), mint az Alfa-Access Renova (AAR) konzorciummal, amelyek 50-50 százalékban birtokolják a TNK-BP részvényeit. Igor Szecsin a TNK-BP részvényei 100 százalékos értékét 61 milliárd dollárra becsülte. Az üzletet a világon a harmadik legnagyobb ügyletnek minősítette. A Rosznyefty az AAR konzorciumtól 28 milliárd dollárért veszi meg a TNK-BP részvényeinek 50 százalékát, a British Petroleum pedig a Rosznyefty részvényeinek 19,75 százalékát szerzi meg, valamint 12,3 milliárd dollárt kap részvényeiért.

A cég megvételével a Rosznyefty a világ legnagyobb állami olajvállalata lett, megelőzve az amerikai ExxonMobilt. A Tyumenszkaja Nyeftyanaja Kompanyija(TNK)-British Petroleum (BP) közös vállalatot 2003-ban az oroszországi Alfa-Access Renova (AAR)konzorcium és a British Petroleum (BP) hozta létre. Kőolajkitermelését tekintve Oroszországban a harmadik legnagyobb magánvállalata, és a világ első tíz ilyen cége közé tartozik. A TNK-BP tulajdonosai között gyakoriak voltak a konfliktusok. 2008-ban az orosz részvényesek arra törekedtek, hogy kiszorítsák a brit tulajdonos képviselőit a cégből. Az Alfa-Access Renova konzorcium - amelynek kulcsfontosságú vezetője German Khan német és Viktor Vekszelberg orosz üzletember - 2011-ben megakadályozta a British Petroleum és a Rosznyefty legfelsőbb szinten jóváhagyott részvénycseréjét, és az Arktiszon, az Északi-sarkkört övező területeken végzendő munkálatokat.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200