Átláthatóbb lesz a Huawei
Figyelő Online
2012.10.24 10:59
Átláthatóbb lesz a Huawei és segít tisztázni azokat a vitatott kérdéseket, amelyek aggodalmat keltettek a célpiacain, Ausztráliának pedig korlátlan hozzáférést garantál összes szoftvere és felszerelése forráskódjához - jelentette be a cég szerdán a szigetországban.
A drasztikus lépésre azt követően került sor, hogy a kínai céget a Ausztrália korábban - nemzetbiztonsági veszélyekre hivatkozva - kizárta a 38 milliárd dolláros nemzeti szélessávú rendszerének kiépítési pályázatából.A világ második legnagyobb telekommunikációs felszerelésgyártóját október elején az amerikai képviselőház titkosszolgálati állandó bizottsága nemzetbiztonsági kockázatnak nyilvánította. A bizottság konkrét kémtevékenységre utaló bizonyítékot nem tudott felmutatni, de arra hivatkozott, hogy sérülékeny a felszerelések biztonsági védelme.
A kongresszusi határozat nyilvánosságra hozatala után a cég heves kereszttűzbe került: Ausztráliában, Kanadában és az Egyesült Királyságban is vizsgálat indult ellene.Az ausztrál kétségeket eloszlatandó a vállalat azt javasolta, hogy a szigetország állítson fel egy kiberkockázatokat vizsgáló központot, amelyet biztonsági ellenőrzésen átesett ausztrál nemzetiségű szakemberek irányítanának. Hasonló szervezetet állítottak fel már korábban az Egyesült Királyságban is, és a brit biztonsági ügynökök szintén hozzáférést kaptak a forráskódokhoz. A Huawei az Egyesült Államoknak is felajánlotta ezt a lehetőséget."A lehető legbiztonságosabb telekommunikációs környezet kiépítése csak közös, kormányzati és vállalati munkával lehetséges" - fogalmazott a vállalat szóvivője, hozzátéve: a Huawei az átláthatóság növelésén túl a kommunikáció javítására fog törekedni a jövőben.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.