brusszel


Svájc innovációban az első

Figyelő Online
2012.10.25  15:19   
mail
nyomtatás
Változatlanul Svájc vezeti a világ országainak innovációs képességéről összeállított rangsort 77 ponttal - derül ki a BDI német iparszövetség és a Deutsche Telekom Stiftung tanulmányából.
A második és a harmadik helyen Szingapúr és Svédország áll, a negyedik helyről Hollandia a hatodik helyre utasította vissza Németországot a most közzétett, a 2011-es adatok alapján felállított rangsorban. Az ötödik helyre az előző évben még tizedik Belgium tört előre, a hetediken pedig az Egyesült Államok áll, két helyet előrelépve.

Az első tíz között még Finnország és Norvégia képviselteti magát. Finnország egy éve az ötödik volt a rangsorban, Norvégia pedig a hetedik. A listát az első felmérés idején, 2000-ben is Svájc vezette, Svédország pedig a második helyen állt. Az idei top tíz közül 2000-ben Szingapúr a hatodik volt a listán, Hollandia a tízedik, Belgium az ötödik, Németország a kilencedik, Finnország a negyedik, Norvégia pedig a tizenharmadik.2000-ben a legjobb tíz között volt még Kanada és Franciaország is, a hetedik, illetve a nyolcadik helyen.

A 2011-es rangsorban Dél-Korea, Japán és Kína a tavalyival megegyező, sorrendben 18., 19. és 21. helyezést foglalja el. A kelet-európai országok közül csak Lengyelország képviselteti magát változatlanul 5 pontos értékeléssel, ami 2011-ben a 23., 2010-ben pedig a 25. helyezést biztosította számára a 28-as listán. A listát Brazília zárja nulla ponttal. 2000-ben Lengyelország 10 pontos értékeléssel a 24. helyen állt a 9 pontos értékeléssel 25. Kína előtt.

A rangsort a tanulmány készítői különböző súlyozással ellátott öt csoportba rendezett 38 egyedi innovációs indikátor alapján állítják össze. Az öt csoport gazdasági, tudományos, oktatási, kormányzati és társadalmi területeket ölel fel, amelyek lehetővé teszik egyes országok innovációs rendszerének egymással való összevetését. A világ országainak innovációs rangsoráról készített tanulmányt a BDI német iparszövetség (Bundesverband der Deutschen Industrie), a Deutsche Telekom Stiftung, a Fraunhofer-Institut für System- und Innovationsforschung ISI kutatóintézet, a Zentrum für Europäische Wirtschaftsforschung (ZEW) kutatóintézet és a maastrichti egyetem UNU-MERIT kutatóintézete állítja össze évi rendszerességgel.

Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200