brusszel


A Hitachié lesz a brit Horizon Nuclear Power?

Figyelő Online
2012.10.27  17:30   
mail
nyomtatás
A japán Hitachi gépipari konszern közel áll a brit Horizon Nuclear Power atomenergetikai vállalat, a német RWE npower és E.ON energiaipari konszern nagy-britanniai közös vállalata megvásárlásához.
Az értesülésről a japán Asahi Shinbun napilap és a Kyodo hírügynökség vállalati belső körökből származó információkra hivatkozva számolt be szombaton. A német Handelsblatt online kiadása a héten csütörtökön jelentette a brit vállalat közelgő eladását. "A tárgyalások (az eladásról) előrehaladott állapotban vannak" - idézte a Handelsblatt az RWE szóvivőjét.

A lap ugyanakkor belső értesülésre hivatkozva jelezte azt is, hogy a japán Hitachi konszernt tartják esélyes vevőnek. A két német energiaipari konszern az idén márciusban jelentette be nagy-britanniai atomenergetikai közös vállalata eladását, mivel Németországban az energiaipari fordulat miatt fel kell hagyniuk az atomenergia-termeléssel. Az RWE és az E.ON eredetileg nagy atomenergetikai fejlesztési terveket szőtt Nagy-Britanniában. Két évvel azt megelőzően, hogy a fukusimai atomkatasztrófával új időszámítás kezdődött az atomenergia-iparban, több atomerőmű építésének tervét jelentették be 2009-ben az áramtermelési kapacitás 6000 megawattra növelésére, 2025-ig összesen 11 milliárd font beruházással. A japán lap és hírügynökség szombati értesülése szerint a Hitachi igazgatótanácsa kedden ül össze és a szerződés elfogadásáról tárgyal, amit valószínűleg még aznap hivatalosan be is jelentenek.

A Hitachi kedden teszi közzé negyedéves eredménybeszámolóját is. A konszern értékesítési árbevételének tíz százalékát adja az atomenergia-ipari berendezésgyártás és létesítménykivitelezés.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200