A KAP hosszú távú társadalmi célja a kiegyensúlyozott területi fejlődés, amellyel a a vidéki foglalkoztatottságot és munkahelyteremtést támogatná. Legalábbis elvben, a konkrét javaslatok ugyanis továbbra is a "jól bevált" rendszerben maradnak, ahol jelenleg vidékfejlesztés címén a források közel 80százaléka a mezőgazdasági üzemek versenyképességének fejlesztésére, illetve agrár-környezetvédelmi intézkedések finanszírozására megy.
A vidékfejlesztés már régen nem a vidék fejlesztéséről, hanem mindenféle mezőgazdasághoz kötődő intézkedés egy kalap alatt való kezeléséről szól. Szomorú például, hogy a jövőre vonatkozó bizottsági tervekben nincs kidolgozva a vidéki szegénység felszámolásának, a vidéki munkahely-teremtési és jövedelemszerzési lehetőségek bővítésének, illetve az egyre inkább mélyülő városi-vidéki jövedelem-különbségek kezelésének a kérdése. Bizonytalan tehát, hogy a KAP vajon mennyire képes változtatni a vidék problémáin, különösen úgy, hogy a vidékfejlesztéstől további forrásokat vonnának el a piaci intézkedések támogatására.
Sajnos úgy tűnik, hogy a papírhalmok, a folyamatos tárgyalások és sürgető határidők között elveszik a lényeg. A KAP egyre inkább elszakadni látszik a valóságtól és mintha a döntéshozók zárt szobákba a számítógépeik mögé rejtőznének ahelyett, hogy kinyitnák az ablakot és körülnéznének az őket körülvevő világban. Az elmúlt hónapok Európa-szerte az agrár-lobbi közös költségvetést védő kampányától voltak hangosak. Globális élelmezési és környezeti katasztrófával fenyeget minden érdekcsoport, amennyiben a jelenleg válságban lévő eurózóna akár egy euróval is csökkenti a KAP költségvetését. Szinte senkit sem érdekel ma már, mire és hogyan költjük el az uniós agrár-pénzeket, csak az a lényeg, hogy minél többet költhessünk. Már csak egyben bízhatunk: ha valaki lát minket fentről, az becsukja a szemét.
A szerző a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusaMarine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.