brusszel


Vándorolnak a milliárdosok

Luxusban, külföldön
Figyelő Online - KÖRTVÉLYES ÉVA
2012.10.31  06:08   
mail
nyomtatás
Katie Holmes megkezdte a berendezkedést a Tom Cruise utáni életre – adták hírül nemrégiben a bulvárlapok. A színésznő, miután beadta a válókeresetet, Manhattanben telepszik le: egy 400 négyzetméteres, 23 millió dollárt érő, 12 szobás lakást bérel majd havi hárommillió forintnak megfelelő összegért.

Monte Carlo

Természetesen nem csak a családi állapot változása készteti költözésre a szupergazdagokat. A gazdasági válság ellenére is szezononként legalább egyszer váltogatják otthonaikat. A vándorló milliárdosok otthonainál a 4 S szabálya érvényesül, azaz: sun, snow, sport, society (nap, hó, sport, társaság). Ezekből az elemekből kell minél többnek együtt állnia ahhoz, hogy valaki több millió, sőt több tízmillió eurót kifizessen egy lakásért vagy házért.

FŐSZEREPBEN AZ OROSZOK
Télen síelés vagy hajókázás melegebb tájakon, tavasszal és ősszel élénk társasági és üzleti élet Londonban, Párizsban vagy Manhattanben, nyáron pedig a Földközi-tenger – ezek a slágerek, mindehhez jellemzően 4-5 ingatlant tartanak fent a tehetősek.

Ha tél, akkor Alpok. A svájci Gstaad, Verbier, St. Moritz, a francia Megève, Courchevel, az osztrák Kitzbühel megfelel a 4 S követelményének. Az übergazdagokon kívül ilyenkor itt tobzódik a nemzetközi művész-, divat- és sportvilág, s az arisztokraták is uralkodói szinten képviseltetik magukat. A stájerországi Klosterban összefuthatunk például Károly herceggel, Kitzbühelben Franz Beckenbauerral vagy Jelena Baturinával, a volt moszkvai polgármester üzletasszony feleségével. Az európai luxusingatlan-piacon az oroszok játsszák az egyik főszerepet. Érdekes jelenség, hogy olyan tophelyekre szeretnek menni, ahol más oroszokkal lehetnek együtt, illetve követik a leghíresebb oligarchákat.

A világ 10  legdrágább utcája
1.  Avenue Princesse Grace, Monte-Carlo 120 ezer dollár/m²
2.  
Chemin de Saint-Hospice, Saint-Jean-Cap-Ferrat, Franciaország 100 ezer dollár/m²
3.  Fifth Avenue, New York  (Egyesült Államok) 72 ezer dollár/m²
4. Kensington Palace Gardens, London (Nagy-Britannia) 65 ezer dollár/m²
5. Avenue Montaigne, Párizs (Franciaország) 54 ezer dollár/m²
6. Via Suvretta, St. Moritz (Svájc) 45 ezer dollár/m²
7.Via Romazzino, Porto Cervo (Szardínia, Olaszország 42 ezer dollár/m²
8. Severn Road The Peak, Hongkong 40 ezer dollár/m²
9. Osztozsenka, Moszkva  (Oroszország) 35 ezer dollár/m²
10. Wolseley Road, Point Piper (Új-Dél-Wales, Ausztrália) 28 ezer dollár/m²

Forrás: Wealth Bulletin
Nem meglepő hát, hogy a korábban elsősorban a franciák által kedvelt karibi Saint-Barthélemy ma az oroszok favoritja. Ehhez az is hozzájárult, hogy Roman Abramovics  négy évvel ezelőtt 59 millió fontért itt vásárolt egy 70 hektáros birtokot, és azóta minden évben szilveszteri megapartit tart itt. A téli hónapokban népszerű még a többi karibi sziget is, mint például Barbados vagy Mustique. Utóbbin 100 épületben maximálták a nyaralók számát, így itt most már csak kihalásos alapon lehet házhoz jutni. A tulajdonosok között megtaláljuk a rocksztár Mick Jaggert, a divattervező Tommy Hilfigert vagy a dizájnguru Paolo Pivát. Igaz, most konkurenciát kap a sziget, mert a Grenadine-szigetekhez tartozó Canouanon új fejlesztés kezdődött. A privát szigeten lesz például versenyszintű golfpálya és mély vízi kikötő is. A telkeket ennek megfelelően 5 és 20 millió dollár között árulják.

A tavasz és az ősz a társasági, kulturális, üzleti élet időszaka; a milliárdosok ilyenkor elsősorban London, Manhattan vagy Párizs felé veszik az irányt. A szigetország fővárosát azért szeretik, mert magas szintű oktatást biztosíthatnak gyermekeiknek, működnek a családi és baráti kapcsolatrendszerek, viszonylag jó a gazdasági és a befektetési biztonság, emellett a sokszínű, nemzetközi kulturális élet és a vásárlási lehetőségek is adottak. A síelés, karibi pihengetés és a nagyvárosi élet után már csak a nyaralás marad hátra. Itt kétségtelenül a Földközi-tenger tarol. A number one hely a Cˆote d’Azur, nem véletlen, hogy az itteni árak idestova száz éve folyamatosan és erőteljesen növekednek. Ma a prémiumházak ára például Cap d’Antibes-n, a milliárdosok öblében eléri átlagosan a 30 millió eurót, és akkor még nem említettük a monacóiakat.

HÁZMENEDZSMENT
Ma már sok külföldi cég szakosodott ingatlanok működtetésére. A másik megoldás, hogy minden ingatlannál alkalmaz a tulajdonos egy saját úgynevezett „házmenedzsert”, aki egész évben foglalkozik az ingatlannal, és arra az időszakra, amikor használatban van, felvesz pluszszemélyzetet. Végül a harmadik megoldás, amelyet a közel-keletiek alkalmaznak, hogy utazik az egész stáb, a szobalánytól kezdve a kuktákon át a biztonsági személyzetig mindenki. Bármelyik változatot vesszük, éves szinten egyik sem kis összeg.
mail
nyomtatás
címkék: luxusingatlan

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.