Soha nem volt ilyen sok munkanélküli az euróövezetben
Figyelő Online
2012.10.31 12:40
Rekord szintre emelkedett szeptemberben a munkanélküliségi ráta az euróövezetben - közölte szerdán az Európai Unió statisztikai hivatala az Eurostat.
Szeptemberben a 17 tagú euróövezetben 11,6 százalékra emelkedett a szezonálisan kiigazított munkanélküliségi ráta az augusztusi 11,5 százalékról. Elemzők 11,5 százalékot vártak.
A 27 tagú Európai Unióban a munkanélküliségi ráta nem emelkedett az augusztusi 10,6 százalékról. A munkanélküliség mindkét térségben jelentősen emelkedett az egy évvel korábbihoz képest: 2011 szeptemberében az euróövezetben 10,3 százalékos, az EU-ban 9,8 százalékos volt a munkanélküliség.
A tagországok közül a legalacsonyabb munkanélküliségi rátát Ausztriában (4,4 százalék), Luxembourgban (5,2 százalék), Németországban és Hollandiában (egyaránt 5,4 százalék) regisztrálták.A legmagasabb munkanélküliségi ráta Spanyolországot (25,8 százalék) és Görögországot (25,1 százalék júliusban) sújtja a közösségen belül. Az egy évvel korábbihoz képest szeptemberben az unió tagjai közül húsznál emelkedett, és hétnél csökkent a munkanélküliségi ráta.
A legnagyobb csökkenés Litvániában volt, ahol 14,2 százalékról 12,9 százalékra esett a munkanélküliségi ráta. Észtországban 11,4 százalékról 10,0 százalékra (augusztusi adatok), Lettországban pedig 17,0 százalékról 15,9 százalékra (második negyedévi adatok) csökkent a munkanélküliségi ráta. A legnagyobb növekedés éves összevetésben Görögországban volt, ahol 17,8 százalékról 25,1 százalékra emelkedett (júliusi adatok), valamint Cipruson, ahol 8,5 százalékról 12,2 százalékra, illetve Spanyolországban, ahol 22,4 százalékról 25,8 százalékra és Portugáliában, ahol 13,1 százalékról 15,7 százalékra. Az Eurostat adatai szerint Magyarországon augusztusban 10,6 százalékos volt a munkanélküliségi ráta, azonos a szeptemberi uniós átlaggal.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.