brusszel


Durva bírálatot kapott Magyarország

Figyelő Online
2012.11.02  14:11   
mail
nyomtatás
A szólásszabadság elleni "globális háborúról" közölt cikket internetes oldalán a The Daily Telegraph című konzervatív brit napilap, amely benne kitér a magyarországi médiatörvényre is. A konzervatív-liberális, szintén brit The Times csütörtöki budapesti tudósításában arról írt, hogy a magyarországi ellenzék szerint kiterjedt csalásra ad lehetőséget a minap alkotmányba foglalt "kötelező választási regisztráció".
Szerkesztőket nemcsak Kínában és Oroszországban, de Görögországban és Magyarországon is zaklatnak, a gazdaságilag nehéz helyzetben lévő brit sajtót pedig hatalmi érdekek és túlszabályozás kényszeríti korlátok közé - írja a The Daily Telegraph John Kampfner, aki szerint a szólásszabadságot - a demokrácia talapzatát - veszély fenyegeti szerte a világon, beleértve Nagy-Britanniát is.Diktatúrákban gyakran erőszakot alkalmaznak, de a hatalmasok általában - demokráciákban is - a célnak megfelelő törvények megalkotásával teszik formálisan jogszerűvé a szólásszabadság korlátozását...

A magyar médiatörvény engedélyhez köti minden médium létezését, és "ez oda vezetett, hogy elbocsátottak egy sor túl kritikus szerkesztőt, és bezárattak több rádióadót. Elszomorító, hogy szemmel láthatóan Nagy-Britanniában is ebbe az irányba haladunk" - írta Kampfner. A The Times arról ír, hogy a felmérések szerint a kötelező előzetes választási regisztráció miatt csökkenni fog a választási részvételi arány különösen a szegényebbek körében, akikről feltételezhető, hogy kisebb arányban támogatják a Fideszt, mint összességében a lakosság. Az új előírás miatt a 2014-es választásokon nehezebb lesz kiszűrni a csalást, mert a régi választói névjegyzéket felszámolják - idézett magyar ellenzéki politikusokat a szerző, David Charter.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.