brusszel


Kétszáz milliárd stadionra - honnan lesz rá pénz?

Figyelő Online
2012.11.08  07:06   
mail
nyomtatás
A Figyelő eheti számában egyebek mellett a tervezett stadionok költségeiről, rabszolgasorban élő kínai munkásokról, valamint lapunk kerekasztal-beszélgetéséről olvashat.
Kétszáz milliárd stadionra - honnan lesz rá pénz?

A Budapesti Olimpiai Park (BOK) létesítményei és az országszerte tervezett egyéb stadionépítések teljes költségigénye megközelítheti a 200 milliárd forintot, a summát 8 esztendő alatt kellene előteremteni, ráadásul több mint a felét 2016-ig. A Figyelő többszöri próbálkozás ellenére sem kapott semmiféle információt arról, hogy a következő években milyen forrásokból származhatna ekkora összeg. A tervek meglehetősen ellentmondásosak, míg a kerékpárosok egy átlátszó tetejű, futurisztikus stadionban tekerhetnének, a jégkorongozók sisakjára a Kisstadionban a régi szép idők emlékét őrizve a jövőben is hullana az eső és a hó. A Figyelő pontról-pontra végigveszi a BOK egyes elemeit, megbecsülve az építések, korszerűsítések várható költségét is.

Elképesztő viszonyok: ilyen áron készülnek a divatos mobilok?

Napi 12 órát dolgoznak, átszámolva havi 65 ezer forintot keresnek, és európai szemmel elképzelhetetlenül rossz körülmények között kénytelenek dolgozni azok a kínai munkások, akik gyakorlatilag a Foxconn gyáraiban töltik életük felét. A céget, amelynek tulajdonosa egyébként becslések szerint 3,3 milliárd dolláros vagyont halmozott már fel, az utóbbi időben számos kritika érte, és kis mértékben enyhíteni kényszerült szigorú foglalkoztatási politikáján. A Figyelő testközelből mutatja be, hogy a divatos mobiltelefonok és notebookok milyen körülmények között készülnek Kínában, és mennyiben különbözik ettől a cég magyarországi üzemének gyakorlata.

Neves szakértők a Figyelő kerekasztal-beszélgetésén

Kihúzhatjuk-e a következő választásokig IMF-megállapodás nélkül? Mi várhat a régiós versenyben is egyre inkább lemaradó magyar gazdaságra? A puha vagy a kemény utat érdemes-e választani a kilábaláshoz? Ezek a kérdések is szóba kerültek a Figyelő kerekasztal-megbeszélésén, amelyen négy neves szakértő véleményére voltunk kíváncsiak.

A Csermely Ágnes, Bartha Attila, Forián Szabó Gergely és Barcza György részvételével zajlott beszélgetésen az is kiderült, hogy a szakértők miként vélekednek a hazai foglalkoztatás helyzetéről, valamint hogy szerintük több pénzt visznek-e ki a hazai anyabankok régiós társaiknál.

 

mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.