Az elmúlt hónapok növekedése után korrekció várható a jövő héten a New York-i tőzsdén, amely akár hónapokig is eltarthat szakértők szerint.
Az S&P 500 index az elmúlt három napon közel három és fél százalékkal gyengült. Ennek oka az, hogy az elnökválasztás után a befektetők figyelme ismét a "fiscal cliff" (pénzügyi sziklaszirt) néven ismert költségvetési kiigazító program közelgő hatályba lépésére irányult. Az adóemeléseket és kiadáscsökkentéseket tartalmazó programot rossz szemmel nézik a piacok elsősorban attól tartva, hogy az intézkedések recesszióba taszíthatják a gazdaságot.
|
Fotó: Getty/Europress |
A Sarhan Capital egyik elemzője nem zárta ki annak a lehetőségét, hogy a következő időszakban akár 10 százalékkal is csökkenhet a New York-i tőzsde egyik legátfogóbb, S&P 500 indexe a befektetői bizonytalanságra. Amerikában gyakorlatilag befejeződött a negyedéves vállalati gyorsjelentések időszaka, az S&P 500 indexben szereplő cégek döntő része már ismertette adózott eredményadatát. Ennek alapján az összesített profit 0,3 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, ami valamivel kedvezőbb a szakértők által vártnál. A globális és ezen belül az amerikai gazdaságnövekedés lassulása elsősorban a negyedéves vállalati bevételadatokban tükröződött, a cégeknek csupán 38 százaléka közölt elemzői várakozásokat meghaladó negyedéves bevételt, ami jóval kisebb arány az egy évvel korábbinál.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.