Ausztriában 210-en tettek önfeljelentést
Figyelő Online
2012.11.13 13:12
Több mint kétszázan tettek önfeljelentést Ausztriában az idén, hogy elkerüljék a jövőre életbe lépő svájci-osztrák adóegyezmény alapján várható magasabb utólagos adót - számolt be róla a Der Standard osztrák napilap kedden.
A pénzügyminisztérium tájékoztatása szerint összesen 237 személyre vonatkozóan 210 önfeljelentés érkezett be eddig az idén az adóhivatalhoz a svájci bankszámlákkal kapcsolatban. Ebből 53 millió euró bevételre számít a tárca az állam számára - írta a Der Standard. Ausztria és Svájc áprilisban, hosszas tárgyalások után írt alá megállapodást a Svájcban tartott és az osztrák hatóságok előtt korábban rejtve maradt bankszámlák utólagos megadóztatásáról. Az egyezménytől 2013-ban egymilliárd euró bevételt vár a bécsi pénzügyminisztérium, sőt, az összeget a költségvetésbe is betervezték.
Aki eddig nem teljesítette adófizetési kötelezettségét, az önfeljelentés esetén 8-12 százalék adóra számíthat. Aki nem ezt a lehetőséget választja, hanem a hatóság ellenőrzése derít fényt adóhátralékára, annak 15-38 százalék átalányadóval kell számolnia a számla nagyságától és nyitásának időpontjától függően. Az osztrák ellenzék hevesen bírálta a büntetés elkerülését lehetővé tévő megoldást. Nézetük szerint a kormány megjutalmazza az adócsalókat, s az egyezmény a tisztességes adófizetők "arcul csapásával" ér fel.
Maria Fekter pénzügyminiszter az aláírást bejelentő közleményben ezzel szemben úgy vélekedett, a megállapodás csökkenti az adóelkerülésre való hajlandóságot, mert lehetőséget kínál az adózatlan vagyonok egyszer s mindenkorra való legalizálására. Az egyezmény ugyanakkor nyitva hagyja a lehetőséget, hogy még 2013 előtt harmadik országba, vagy éppen Ausztriába utalják át pénzüket a számlatulajdonosok. Utóbbi esetben abban reménykedhetnek, hogy ha a hatóság az elévülési idő - tíz év - alatt nem ellenőrzi őket, akkor nem derül fény az adóelkerülésre. A minisztérium ezzel kapcsolatban még áprilisban azt közölte: Svájc vállalta, hogy statisztikai adatokat közöl Ausztriával a legfontosabb célországokról. Ausztria "meg tudja és meg is fogja tenni a megfelelő intézkedéseket" ezekkel az országokkal szemben - hangoztatta Maria Fekter.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.