Globális bankká válna a kínai ICBC
Figyelő Online
2012.11.13 13:52
Tovább terjeszkedne és globális bankká válna a következő években a Kínai Ipari és Kereskedelmi Bank (ICBC) - vázolta a terveket Csiang Csien-csing, a pénzintézet elnöke a Kínai Kommunista Párt jelenleg is zajló, XVIII. pártkongresszusának margóján nyilatkozva.
A tervek szerint a nyeresége és tőkéje alapján a világ legnagyobb bankjának számító, állami tulajdonban lévő kínai ICBC az év végéig a világ negyven országában biztosítja majd jelenlétét - mondta Csiang. A pénzintézet jelenleg túlnyomórészt az ázsiai régióban képviselteti magát, ezen túl Európa kilenc országában - így többek közt Londonban, Amszterdamban, Brüsszelben, Frankfurtban, Moszkvában - van képviselete, Észak-Amerikában és Ausztráliában három-három irodája van. Teljes külföldi eszközállománya jelenleg mintegy 160 milliárd dollárt tesz ki, és a külföldi tevékenységéből származó profitja az idei év első kilenc hónapjában az előző évhez képest csaknem 30 százalékos növekedéssel 796 millió dollárt tett ki, így immár meghaladja a kínai piacon generáltat.
Az ICBC csak idén 10 külföldi felvásárlást hajtott végre, a bankot a legagresszívabban és legsikeresebben terjeszkedő pénzintézetek közt tartják számon. A pénzintézet július elején történelmet írt, az első kínai bankként szerzett ugyanis többségi tulajdont egy amerikai pénzintézetben, a Bank of East Asiaban. Az elmúlt hetekben többször is a gazdasági és pénzügyi újságok címlapjára került, úton van ugyanis áttörő belépése a dél-amerikai kontinensre: az ICBC az argentin Standard Bankban vásárol 80 százalékos részesedést, mely eszközei alapján Argentína 12. legnagyobbja.
A tranzakciót a héten az argentin jegybank is jóváhagyta. Az ICBC a China Mobile és a Kínai Építési Bank mellett a WPP marketingkommunikációs szolgáltató cég felmérése szerint Kína legértékesebb márkáinak egyike.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.