brusszel


Minden okostelefonra elérhetővé teszi térképszolgáltatását a Nokia

Figyelő Online
2012.11.14  13:04   
mail
nyomtatás
A Nokia konkurens okostelefon-gyártók számára is elérhetővé teszi mobil térképalkalmazását, amit "Here" márkanév alatt küld versenybe a piacvezető szerep megszerzéséért - írja a Handelsblatt online kiadása.
Az új Here térképalkalmazást a Nokia vezérigazgatója, Stephen Elop mutatta be szerdán San Franciscóban. Az alkalmazás Android és iOS operációs rendszereken is fut. A Nokia egyúttal bejelentette a háromdimenziós utcaképek előállítására szakosodott amerikai Earthmine vállalat akvizícióját is. A Nokia térképszolgáltatásának alapkövét 2007-ben fektette le a Navteq térképészeti vállalat nyolcmilliárd dolláros megvásárlásával. A mobiltelefonkészülék-gyártásban egykor piacvezető, az okostelefon üzletágban pedig a Gartner piackutató vállalat legfrissebb adatai szerint rangsorban a hetedik Nokia térképalkalmazásával nemcsak közvetlen konkurenciát kíván támasztani a Google térképszolgáltatásának, de piacvezető rangra tör a digitális térkép technológiában.

A Nokia amellett, hogy más mobil operációs rendszereken is futtathatóvá teszi saját térképszolgáltatását, fejlesztési eszközöket is rendelkezésre bocsát vállalatoknak annak érdekében, hogy térképszolgáltatására épülő alkalmazásokat állítsanak elő. A Nokia szoros együttműködést folytat a Microsofttal: a Microsoft "Bing Maps" térképszolgáltatása a Nokia technológiájára támaszkodik, a Nokia pedig a Microsoft Phone mobil operációs rendszerére helyezte át okostelefon-fejlesztési stratégiáját. A Nokia támogatást nyújt a nyílt forráskódú Mozilla projektnek is saját Firefox OS okostelefon operációs rendszere kifejlesztéséhez. Ennek keretében készül a Here térképszolgáltatás Firefox OS operációs rendszeren futó verziója is.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200