brusszel


Gyárat épít a Jaguar Kínában

Figyelő Online
2012.11.19  10:52   
mail
nyomtatás
Kínában épít új gyártóbázist az indiai Tata Motors tulajdonában lévő Jaguar Land Rover, miután a kelet-ázsiai ország vált a cég legnagyobb piacává - jelentette be a vállalat a hétvégén.
A gyárat a Jaguar Land Rover a kínai Cheryvel közös, 50-50 százalékos tulajdonú vegyesvállalata 10,9 milliárd jüanes (393 milliárd forint) beruházással építi a kelet-kínai Csangsuban, nem messze Sanghaj városától. A létesítmény várhatóan 2014-re készül el, a projekt részeként a felek közös fejlesztési központot és motorgyárat is létrehoznak. A Jaguar Land Rover, illetve anyacége a Tata Motors egyelőre nem hozta nyilvánosságra, milyen autókat tervez majd gyártani kínai bázisán. A vállalat csupán annyit közölt, hogy kifejezetten a kínai fogyasztóknak szánt modellek gyártása is szerepel a tervek közt. Az új bázis termelése a nagy-britanniai gyártóegység teljesítményéhez adódik, nem jelenti annak áthelyezését - szögezte le a vállalat közleményében.

A terjeszkedés hátterében a kínai vásárlóerő elmúlt években tapasztalt töretlen növekedése és a bővülő eladások állnak. A 2008-ban a Fordtól megvásárolt Jaguar és Land Rover cégek egyesítésével létrehozott Jaguar Land Rover 2011-ben már több mint 42 ezer járművet értékesített Kínában, az idei év első tíz hónapja pedig ennél is jobb eredményeket, tavalyhoz képest mintegy 80 százalékos bővülést hozott, így a kelet-ázsiai ország jelenleg a cég legnagyobb piaca. Szintén a kínai gyártóbázis létrehozása mellett szólt, hogy azzal kiküszöbölhetővé vált a külföldi autókra kivetett 25 százalékos kínai importvám.

A brit vállalatot négy évvel ezelőtt vette meg az indiai Tata Motors, és azóta sikert-sikerre halmoz: a márciussal végződött legutóbbi pénzügyi évben a globális eladások 27 százalékkal 306 ezerre nőttek, és ezzel a Jaguar a növekedés motorja lett az indiai vállalatcsoport számára. A megelőző pénzügyi évben csak 4 százalékkal nőttek a Tata eladásai. A Jaguar Land Rover a sokadik a lábát Kínában megvetni igyekvő külföldi autógyártók sorában, korábban az Audi, a Mercedes-Benz és a BMW is hasonlóképpen tett.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200