Mínuszos nyitás várható a BÉT-en
Figyelő Online
2012.11.20 08:58
Mínuszos nyitás után a nap végére javulhat a hangulat a Budapesti Értéktőzsdén kedden az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.
Kuti Ákos elmondta: az európai részvénypiacokhoz hasonlóan a BÉT-en is negatív hangulatban indulhat a kereskedés, mivel elvette a piacok kedvét Franciaország leminősítése. A szakértő azonban úgy véli, hogy a kezdeti megingás után a nap végére talpra állhat a piac. A vezető papírok közül a Richter piacán folytatódhat az eladói nyomás, aminek oka továbbra is, hogy a papír kikerül az MSCI feltörekvő piaci indexből. Kuti Ákos elmondta, hogy eddig mintegy 600 ezer darab részvény forgott, s a becslések szerint egymillió darabot kell eladniuk az indexet követő alapoknak a hónap végéig.
A Mol esetében viszont arra számít az elemző, hogy folytatódik a papír erősödése. Az energiacégeket érintő, pénteken bejelentett újabb egyenlegjavító csomag ugyanis a számítások szerint kedvező az olajtársaság számára, amely a beruházások levonhatóságát az adóból maximálisan ki tudja használni.
A BUX 77,01 pontos, 0,42 százalékos csökkenéssel, 18 339,35 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 20,2 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest. A Mol 295 forinttal, 1,66 százalékkal 18 065 forintra erősödött, 4,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 116 forinttal, 2,82 százalékkal 4000 forintra csökkent, forgalmuk 9,9 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,24 százalékkal 414 forintra esett, forgalma 357,1 millió forint volt. A Richter 205 forinttal, 0,55 százalékkal 36 795 forintra gyengült, forgalma 5,3 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis ára 192,7 millió forintos forgalom mellett 175 forinttal, 1,03 százalékkal 17 175 forintra nőtt.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.