Tovább faragja költségvetési hiányát jövőre a belga kabinet
Figyelő Online
2012.11.20 15:34
Tovább faragja, az idei 2,8 százalékról a GDP 2,15 százalékra csökkenti jövőre államháztartási hiányát a belga kormány - erről állapodott meg a kedd hajnalba nyúló, maratoni kormányülésen a belga kormánykoalíciót alkotó hat párt.
Az öt hete kezdődött tárgyalások eredményeit ismertetve Elio Di Rupo kormányfő kedd délelőtt bejelentette: az idei és következő évben összesen 18 milliárd eurós költségvetési kiigazítást hajt végre a kormány. Korábban költségvetési szakértők arra hívták fel a figyelmet, hogy a kormánynak a már véglegesített 13 milliárd eurónyi egyenlegjavításon túl az idei évre vonatkozóan 800 millió eurós, 2013-ban pedig további 3,7 milliárd eurónyi kiigazítást kell végrehajtania a hiánycél teljesítése érdekében.
A kormányülésről távozó miniszterek elmondták: csökkentik a társadalombiztosítási és kormányzati kiadásokat, miközben emelik az életbiztosítási és megtakarítási termékekre kivetett adót, illetve a dohányáruk és szeszesitalok jövedéki adójának mértékét. Ezen kívül, megtartják az inflációkövető bérindexálást a magán- és közszférában egyaránt, de az elkövetkező két évben nem lehet majd ennél nagyobb béremelést végrehajtani."Más országokban az emberek azért tüntetnek, hogy megakadályozzák a bércsökkenést. Belgiumban a béreket a megélhetés költségeihez igazítjuk" - magyarázta Johan Vande Lanotte gazdasági miniszter.A kormány ezen kívül 400 millió euróval csökkenti a vállalkozások adóterheit, amelytől új munkahelyek létesítését várja.
A kormány célja, hogy 2018-ra ledolgozzák Belgiumnak a szomszédos államokhoz képest számított munkabérköltség-hátrányát."2015-re egyensúlyba kerül a költségvetésünk és a munkabérköltség-hátrányunkat is sikerül majd megfeleznünk" - mondta újságíróknak Alexander De Croo nyugdíjügyi miniszter.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.