Magyar kamarai delegáció tárgyal Szaúd-Arábiában
Figyelő Online
2012.11.20 17:07
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) szervezésében 47 tagú üzletember-delegáció tárgyal Szaúd-Arábiában november 17-21. között a két ország közötti gazdasági kapcsolatok elősegítésére.
A magyar delegáció vezetője, Parragh László, az MKIK elnöke telefonon az MTI-nek elmondta: a látogatás célja a magyar-szaúdi gazdasági kapcsolatok erősítése és bővítése, a szaúdi befektetések magyarországi ösztönzése.A delegációban jelen vannak az élelmiszeripari és építőipari ágazat mellett a gépipari, járműipari, telekommunikációs és IT-vállalkozások képviselői, építészek, ingatlanfejlesztők, ötvösművészek és egészségipari szakemberek.
Az üzletembereket elkísérték a Nemzetgazdasági Minisztérium, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Eximbank és a Nemzeti Külgazdasági Hivatal képviselői is.Parragh László beszámolt arról, hogy több meghatározó szaúdi üzleti csoporttal is folytatott szűk körű megbeszélést. Találkozott a Kingdom Holding elnökével - aki több világcég, köztük a Citigroup befolyásoló részvényese -, továbbá az arab térség legnagyobb építőipari cégének képviselőivel, valamint a két legnagyobb szaúdi élelmiszer-kereskedelmi lánc vezetésével. Ezenkívül megbeszélést folytatott a Szaúdi Fejlesztési Alap vezetőivel és a szaúdi kereskedelmi minisztérium államtitkárával.Közölte, a magyar delegáció látogatását jövő tavasszal szaúdi üzleti delegáció viszonozza, akkor várhatóan aláírják a Szaúdi-Magyar Üzleti Tanács megalapításáról szóló megállapodást.
A két ország közvetlen külkereskedelmi forgalma 2011-ben 244,8 millió dollárt tett ki, ebből 237,9 millió dollár volt a magyar export, és 6,9 millió dollár a magyar import. Az idén, az első félévben a két ország áruforgalma 40,1 százalékkal bővült.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.