A miniszterelnök szerint az európai uniós költségvetési tárgyalásokon az a kérdés, hogy létezik-e egy olyan megállapodás, amiről minden tagállam azt gondolja, hogy elfogadható. Orbán Viktor az interjúban kifejtette: tekintettel arra, hogy az európai gazdaság ma nem felívelő szakaszában van, a világgazdaságban elfoglalt helye gyengül, kilátásai pedig meglehetősen bizonytalanok, ezért a saját hazájában mindenki inkább ésszerűsíteni, visszafogni próbálja a kiadásokat. A miniszterelnök szerint "ilyen körülmények között azt várni, hogy az EU-ban boldogságot okozó közös költségvetés jöjjön létre, nem reális".
Olyan költségvetés kell, amelyet mindenki el tud fogadni, amellyel minden tagállam együtt tud élni - fűzte hozzá. Szólt arról is, hogy az eddigi tapasztalatok alapján az EU-ban sosem sikerül elsőre megegyezni a hétéves költségvetésről, így ha esetleg sikertelen lesz a mostani csúcs, az nem jelent végső kudarcot. Nem ez az egyetlen tárgyalási forduló áll rendelkezésre a megegyezésre, az Európai Uniónak előbb-utóbb lesz költségvetése - hangsúlyozta Orbán Viktor. Megjegyezte, a kohéziós fejezeten kívül a többi területen történő átalakításnak hol vesztese, hol nyertese Magyarország, de egyetlen helyen sem mutatható ki, hogy az ország különösen rosszul járna a többi tagállammal szemben - mint mondta -, "osztozunk a többiek sorsában".
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.