brusszel


Hongkong nem kér a kinaiakból

Figyelő Online
2012.11.24  11:23   
mail
nyomtatás
A hongkongi lakosok fele úgy gondolja, csökkenteni kellene a szárazföldi Kínából érkező bevándorlók számát - idéz egy friss felmérést a South China Morning Post című napilap.
A helyi oktatási intézet korábban elvégzett telefonos felmérése szerint a megkérdezettek 22 százaléka a Kínából érkező bevándorlók számának jelentős, 29 százaléka számuk enyhe csökkentését kívánja. A másik oldalon ugyanakkor csak 16 százalékot tesz ki azok aránya, akik örülnének, ha nőne a bevándorlók száma. A felmérés során csupán kevéssel több mint ezer felnőttet kérdeztek ugyan meg véleményükről, az eredmény a hongkongi lakosság szárazföldi kínaiakkal szemben támasztott, az elmúlt év során elmélyülő ellenszenvére mutat rá.

A felmérést készítő intézet South China Morning Post által megszólaltatott kutatója az eredményeket "aggasztónak" nevezte, s úgy fogalmazott: a trend folytatódása ellen a kormánynak kell tennie, oktatással és a bevándorlók fokozottabb integrálásával. A válaszok a hongkongi lakosok legfőbb aggodalmaira is rávilágítanak: a megkérdezettek több mint fele fogalmazott úgy: a bevándorlók nem képezik igazán részét a társadalomnak, ugyanakkor a hongkongiakéval egyenlő szociális juttatásokat élveznek, csaknem 47 százalék szerint Hongkongba érkezésük hozzájárult a jövedelmek csökkenéséhez.

A válaszadók 40 százaléka szerint az idegenek "ellopják" a munkát a helyi lakosok elől, 30 százalékuk szerint a bevándorlók számával együtt az erőszak is növekszik. A hongkongi lakosok szárazföldi kínaiakkal szembeni ellenszenve az elmúlt év során érezhetően megnőtt. Ehhez a különleges igazgatású területet "szülőszobának használó anyák", a hangos és szemetelő, árakat és ingatlanárakat felhajtó beutazók, és a Peking által Hongkongra erőltetni próbált új tanterv is hozzájárult. A Hongkongi Egyetem egy júniusi felmérése szerint a helyiek 37 százaléka bizalmatlan Pekinggel szemben.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.