brusszel


Rossz hetet zárt a tőzsde

Figyelő Online
2012.11.25  07:58   
mail
nyomtatás
A héten 2,97 százalékkal esett a BUX, a vezető papírok mindegyike veszített az értékéből.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX az elmúlt héten 546,78 ponttal, 2,97 százalékkal csökkent. Az előző heti 57,3 milliárd után 54,31 milliárd forint volt a forgalom.A negatív külső hatások mellett a magyar tőzsdeindexet elsősorban az OTP, a Mol és a Magyar Telekom húzta le.

Az elemzők szerint e papírok árába 3-5 százalékos esést árazott a piac, így a jövő héten már emelkedés várható. Kérdés azonban, hogy milyen hatással lesz a kereskedésre az, hogy a Standard & Poor's pénteken az eddigi "BB plusz"-ról egy fokozattal "BB"-re rontotta a hosszú futamidejű magyar hazai és külső államadósság besorolását.Hétfőn a magyar kiigazító csomag harmadik fordulója volt napirenden.

A reakció tankönyvszerű volt: azzal, hogy a költségvetést rendbe rakták, erősödött a forint, a jegyzések 282,50 alá mentek estére, az egyenlegjavítás eszköztára azonban meglátszott a részvényárfolyamok alakulásán - vélték elemzők.Kedden a Magyar Telekom a parlament által elfogadott közműadó, a Mol pedig Ivo Sanader volt horvát miniszterelnök elítélése miatt esett, míg az OTP-t a bankadó befolyásolta.Szerdán a Magyar Telekommal kapcsolatban a szakértők borúlátóan nyilatkoztak, miután a távközlési cég szerint a 2013-tól fizetendő közművezeték-adó éves összege várhatóan 9 és 11 milliárd forint között lesz, ami a tőzsdei elemzők szerint jelentősen csökkentheti a kifizetendő osztalékot. Csütörtökön - elemzők szerint - ismét levált a nemzetközi pályáról a hazai tőzsde.

Még mindig a Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter által bejelentett költségvetési kiigazításokat, illetve az IMF/EU-megállapodás hiányát árazták.Pénteken a pozitív nemzetközi piaci hangulat húzta a BÉT-et, még nem éreztethette hatását a zárás után érkezett S&P-bejelentés Magyarország leminősítéséről, ami a forint piacán az euróhoz képest kevesebb mint egyszázalékos gyengülést hozott. Az OTP az elmúlt héten 4,52 százalékkal, 186 forinttal gyengült, 3 930 forinton zárt pénteken. A Mol-részvények ára 2,29 százalékkal, 405 forinttal 17 295 forintra csökkent.

A Magyar Telekom könyvelhette el a második legnagyobb értékvesztést, 399 forint lett a heti záróára, amely 3,86 százalékkal 16 forinttal alacsonyabb az előző hetinél. A Richter árfolyama egy hét alatt 0,81 százalékkal, 300 forinttal 36 700 forintra esett.A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 0,59 százalékos, 100 forintos csökkenéssel 15 900 forinton fejezte be a hetet. A kis- és közepes kapitalizációjú részvények mutatója, a BUMIX értéke 2,12 százalékkal, 22,34 ponttal 1033,86 pontra csökkent a héten.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Trump harca

Egyelőre nem sok sikert könyvelt el a tabudöntögető új amerikai elnök, ami a gazdaságélénkítési tervére is árnyékot vet.

Mankó a hitelzűrzavarban

Fogyasztóbarát bankkölcsön

Bankból a katedrára

Rekordszámú gyereket sikerült elérni az idén a pénzügyi tudatosságra nevelő programmal.

A nagy meglepetés

Lakossági állampapír-vásárlás

top200