brusszel


Indiai és olasz vállalatok licitálnak James Bond autógyártójáért

Figyelő Online
2012.11.25  13:59   
mail
nyomtatás
Olasz és indiai vállalatok egymást túllicitálva harcolnak a James Bond-filmek autógyártójának, a brit luxusautógyártó Aston Martin 50 százalékos tulajdonhányadáért.
A tárgyalásokat jól ismerő források szerint az autógyártó jelenlegi tulajdonosa, a kuvaiti Investment Dar csütörtökön még az olasz magántőkealap Investindustriallal kötött megállapodást a vállalat felének értékesítéséről.

Az indiai Mahindra and Mahindra azonban pénteken magasabb ajánlatott tett, így továbbra is eldöntetlen a 98-éves luxusautógyártó sorsa. A Reuters hírügynökségnek nyilatkozó források szerint az olasz befektető 200 millió és 250 millió font közötti ajánlatot tett, és bízik a sikerében, mivel ajánlatát "technikai szempontból" kedvezőbbnek tartja, többek között egy, a Daimler AG-hez tartozó Mercedes Benzzel kötendő együttműködési megállapodás miatt.

A forrás szerint az olasz ajánlat értelmében a brit Gaydonban maradna a luxusautók gyártása. Az olasz befektetési alap nem új a luxusjárműpiacon: 2006-ban vásárolta fel az olasz motorgyártó Ducatit. Az olasz vállalatot áprilisban 860 millió euróért adta el a német Audinak. A Mahindra, amely a világ első számú traktorgyártója, az indiai vállalatok közül a legtöbb sportterepjárót gyártja, hiszen tulajdonosa a dél-koreai Ssangyong Motor Co-nak. Egy másik, a hírügynökségnek nyilatkozó forrás szerint a Mahindra az Aston Martin technológiai újításait használná fel saját járműkínálatának felfrissítésére.

Az amerikai Ford Motor Co. 2007-ben 479 millió fontért adta el az Aston Martint kuvaiti befektetőnek. Azóta David Richards, egykori Forma-1-es pilóta és csapatfőnök vezeti a társaságot.Az Aston Martin autóinak közel 15 százalékát Ázsiában értékesíti. Kínai vásárlók 2010-ben 110 autót vásároltak a gyártótól, de ez a szám - elemzői várakozások szerint - az idén meghaladja majd az 500-at.

Egy másik, az indiai Tata Motor tulajdonában álló brit luxusmárkának, a Jaguar Land Rovernek már Kína a legnagyobb piaca.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200