brusszel


Sikeresen tesztelték az új izraeli rakétavédelmi rendszert

Figyelő Online
2012.11.26  10:23   
mail
nyomtatás
Sikeres kísérletet hajtottak végre Izraelben az új, Varázspálca nevű rakétaelhárító rendszerrel – közölte az izraeli védelmi minisztérium és a rendszer kiépítésében vele együttműködő amerikai hivatal (Missile Defense Agency).
Az Izraelben Dávid parittyájának is nevezett rendszer első kipróbálása során - robbanótöltet nélküli - sikeresen elfogott vasárnap egy közepes hatótávolságú rakétát. Az új fegyver az eddiginél nagyobb hatótávolságot tesz lehetővé azzal, hogy hajtóműve repülés közben háromszor ki- és bekapcsol. Az izraeli hadsereg újabb - köztük robbanótöltetes - kísérleteket is tervez a jövőben.

A Varázspálcát 2014-ben vagy 2015-ben szeretnék hadrendbe állítani.Befejezéséhez közeledik Izrael háromszintű rakétapajzsának a kiépítése. A Vaskupola kisméretű radarvezérlésű rakétákkal még a légtérben kilövi az öt és hetven kilométer közötti hatótávolságú ellenséges rakétákat és aknagránátokat. Elsősorban arra hivatott, hogy megvédje Izraelt a Gázai övezetből és a Dél-Libanonból induló rakétáktól.

A Nyíl (Hec) nevű elfogó rakéta már egy évtizede használatban van, és arra szánták, hogy nagy magasságban megsemmisítse az Izrael felé tartó nagy hatótávolságú - izraeli feltételezés szerint várhatóan iráni és szíriai - rakétákat. E két rendszer közé illeszkedik a szintén radarral működő Varázspálca, amely a 70 kilométernél távolabbról érkező lövedékeket semmisíti meg.

Izraeli médiaértesülések szerint elsősorban a Hezbollah Libanonból kilőtt rakétái elleni bevetésre tervezték. A Varázspálcát közösen fejlesztette ki az izraeli állami tulajdonban lévő Rafael fegyverkutatási és fejlesztési cég és az Raytheon nevű, védelmi eszközöket előállító amerikai vállalat. Minden egyes elfogó rakéta egymillió dollárba, vagyis több mint 200 millió forintba kerül.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200