brusszel


Etikai díjakat adtak át

Figyelő Online
2012.11.29  06:52   
mail
nyomtatás
A hét legfontosabb céghírei a Figyelő gyűjtésében.
Etikai díjakat adtak át
Immár 13. alkalommal osztották ki az Üzleti Etikai Díjat. Az idén díjat nyert a 77 Elektronika Kft., a Borsod Volán Zrt., a Hatos és Társa Nyelviskola, a Csomiép Kft. és a Hódagro Mezőgazdasági Zrt. A független zsűri által odaítélt díjakat többek között az alapító Demcsák Mária, a Piac & Profit tulajdonosa és László Ervin, a Budapest Klub elnöke adta át. László Ervin kiemelte, ma már az etikus magatartás nem csak a munkatársak vagy az üzleti partnerek viszonylatában lényeges, egyre inkább az a fontos, hogy a közösségünknek legyünk felelősek.


Az idei díjazottak (balról jobbra): Zettwitz Sándor ügyvezető igazgató (77 Elektronika), dr. Sárközi György vezérigazgató (Borsod Volán), Hatos Hajnalka ügyvezető igazgató (Hatos és Társa), Mészáros Antal ügyvezető igazgató (Csomiép), Szabó Lajos elnök-vezérigazgató (HÓDAGRO).
Fotó: Bartos Gyula



Félezer új munkahely Tatabányán
2017 első fél évében fejeződik be az a 237 millió eurós kapacitásbővítés, amellyel a japán Bridgestone Corporation tovább növeli jelenlétét Tatabányán. A befektetés 505 új munkahelyet teremt, és körülbelül napi 12 ezer abronccsal növeli meg az üzem gyártási kapacitását. A beruházást a Nemzeti Külgazdasági Hivatal is támogatta. A Bridgestone tatabányai gyárát 2008-ban adták át. A napi 6000 személygépjármű-abroncsot gyártó üzem ez év júniusában mintegy 350 embert foglalkoztatott.

Beruházott a Közút
Az elmúlt évek legnagyobb beruházását hajtotta végre a Magyar Közút Zrt. A projekt részeként a nehézgépjárművek 34 százalékát lecserélték, 80 univerzális eszközszállító gépet indítanak útnak, 550 új munkavállalót alkalmaznak, ezzel együtt már 3500-an dolgoznak a cégnél, valamint új szolgáltatásokat vezetnek be, ilyen például a mobiltelefonra optimalizált weboldal. Összességében a cég 6-8 milliárd forintot költ az elkövetkező téli hónapokra. „Az új gépjárműveket zárt végű pénzügyi lízing keretében szereztük be, az ötéves lízing ideje alatt így várhatóan 2,5 milliárd forintot tudunk megtakarítani” – nyilatkozta a Figyelőnek Pécsi Norbert Sándor, a Magyar Közút szóvivője.

Kockázati tőke a Gémtechben
A Széchenyi Tőkebefektetési Alap 87 millió forintért 24,3 százalékos üzletrészt szerzett a fémipari Gémtech Kft.-ben, amelyet a tulajdonos a tervek szerint 2015 végéig vissza is vásárol. A 2009-ben alapított cég speciális fémszerkezeteket, darukat, megmunkálógépeket gyárt, hazai és külföldi piaci igényeket kiszolgálva. A társaság 2011-re megnégyszerezte, 670 millió forintra növelte árbevételét. A Gémtech egyik célja egy új ipari felhasználású CNC-vezérelt vágóberendezés kifejlesztése, gyártása és forgalmazása, amely a bel- és külpiacokat egyaránt célozza. Az első prototípus 2011 végén készült el. A társaság jelenleg 11 főt foglalkoztat, alkalmazotti létszámát két éven belül húsz fővel kívánja bővíteni.
mail
nyomtatás
címkék: céghírek

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.