">
brusszel


Nem biztos, hogy eladnák a Dunaferrt

Figyelő Online
2012.11.29  08:27   
mail
nyomtatás
Az orosz-magyar kapcsolatokban érzékeny kérdéssé válhat a dunaújvárosi vasmű jövője. A korábbi sajtóhírekkel ellentétben ugyanis valószínűleg nem áll nemzetközi befektető a kormánynak az ISD Dunaferr Zrt. "megmentését" célzó szándékai mögött - írta a Napi Gazdaság minisztériumi forrásokra hivatkozva.
A kabinet az ISD Dunaferr mögött álló fő tulajdonos orosz Vnyesekonombanknál lobbizna annak érdekében, hogy adja el tulajdonrészét, egyelőre azonban úgy tudni, hogy az oroszoknak nincs ilyen szándékuk - olvasható a lap csütörtöki számában. A magyar kormány eredetileg közvetítő szerepre vállalkozott a potenciális új vevő - a lap információi szerint a vasmű iránt jó pár éve érdeklődő, ám rendre az orosz kormányhoz irányított dél-koreai Posco - és az orosz fél között.

Most azonban úgy tűnik, hogy a külföldi tőkebevonás "blöffje" csak az állami tulajdonszerzés elfedését szolgálta - áll a cikkben. Arról megoszlanak a vélemények, hogy az acélpiac jelenlegi helyzetében mit kezdhetne az állam a csoportszinten több mint hétezer embert foglalkoztató vállalattal. A lap úgy véli, a felszámolás alatt álló Malév Zrt. Vnyesekonombank felé fennálló 120 millió euró (mai értéken mintegy 34 milliárd forint) adóssága eszköz lehet a magyar kormány kezében.

A cégbírósági adatok szerint a vállalat tavalyi árbevétele 300,6 milliárd forint volt, az előző évinél 42 milliárddal több, üzemi vesztesége azonban a 2010. évi 1,7 milliárdról 4,7 milliárd forintra, mérleg szerinti vesztesége pedig 8,5 milliárdról 20,4 milliárd forintra nőtt.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200