Barna Béla, a városi vagyonkezelő
Pécs Holding Zrt. vezérigazgatója a lapnak megerősítette: egy pályázó van, akivel tárgyalásokat kezdenek, és a kérdésben még decemberben döntenek.
A vezérigazgató nem fedte fel a lehetséges befektető kilétét, az Új Dunántúli Napló azonban úgy értesült, hogy az érdeklődő egy, a luxusóraüzletben érdekelt svájci állampolgárságú, szír származású üzletember, aki azt tervezi, két év alatt talpra állítaná a gyárat, és elsősorban az arab piacra szállítana Zsolnay-termékeket. A vállalat értékesítésére kiírt pályázat azután jelent meg, hogy Pécs elfogadta a Közgép júliusi ajánlatát, hogy jelképes egy forintért visszaadja a Zsolnay kisebbségi részvénycsomagját.
A
Közgép 2011 májusában, a Manufaktúra-Befektető Kft. megvásárlásával jutott hozzá közvetve a Zsolnay 49 százalékos tulajdonrészéhez, amellyel elsődleges szándéka a porcelángyár egyedülálló örökségének megmentése, a magyar értékek, munkahelyek megőrzése volt.
Idén nyáron azonban úgy látta: ellehetetlenült a cég üzleti stratégiájának megvalósítása. Indoklása szerint a manufaktúra átvilágítása során kiderült, hogy a gyár a vártnál is súlyosabb helyzetben van. Tavaly története egyik legnehezebb évét zárta, nettó árbevétele 2010-hez képest több mint negyedével, csaknem 300 millió forinttal csökkent, és 282 millió forint veszteséget termelt. A cég gazdálkodását a pályázati lehetőségek elmaradása és a porcelánpiac zsugorodása is nehezítette.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.