brusszel


Állami cég marad a Roszatom

Figyelő Online
2012.11.29  19:16   
mail
nyomtatás
Az orosz állami konszerneknek a társasági jog szerinti gazdasági társaságokká alakítása mellett foglalt állás Dmitrij Medvegyev miniszterelnök, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy bizonyos különleges helyzetben lévő konszernek, mint például a Roszatom, hosszú távon is állami cégek maradnak.
A folyamat a miniszterelnök utasítására meg is kezdődött a nanotechnológiával foglalkozó "Rosznano" részvénytársasággá alakításával. Más, például bizonyos szociális funkciókat ellátó konszerneket feladatuk befejeztével viszont megszüntetnek.A Kommerszant című lapnak nyilatkozó orosz kormányfő szavai szerint "a Roszatom ugyanis nem egyszerűen gazdasági tevékenységgel foglalkozó társaság, hanem egy sor egyéb funkciót is betölt, és egyesíti egy minisztérium, illetve gazdálkodó szerv feladatait.

Ez a kettős (polgári és katonai célú) atomenergetika sajátosságaiból fakad, ezért a Roszatom állami konszernként nagyon sokáig fennmarad" - tette hozzá. Dmitrij Medvegyev hangsúlyozta, hogy az orosz gazdaság modernizációja érdekében nemzetközi együttműködésre van szükség. Vannak olyan technológiák, amelyekben Oroszország elmaradásban van, viszont az energetika, az atomenergetika, a világűrkutatás, információtechnológia, valamint biotechnológia területén világszínvonalú és versenyképes termékeket gyárt.

Szerdán jegyezték be a Roszatom marketing leányvállalata, a Rusatom Overseas Zrt. magyarországi irodáját. A cég akkori közlése szerint a magyarországi iroda egyebek mellett felel az orosz atomipari vállalatok érdekeinek képviseletéért Magyarországon, illetve a magyar cégek bevonásáért a Roszatom globális beszállítói hálózatába. A Roszatom hangsúlyozta, hogy az atomenergetikai együttműködés keretében részt kíván venni a Paksi Atomerőmű 5-ös és 6-os blokkjainak megépítésére vonatkozó tenderen.

A Rusatom Overseas Zrt.-t 2011-ben alapítottak az orosz nukleáris technológiák külföldi terjesztésének elősegítésére. Jelenleg a Roszatom 28 atomerőmű-blokkot épít, ebből 19 Oroszországon kívül.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200