brusszel


Új részvényesi felállás lesz az Airbusnál

Figyelő Online
2012.12.03  10:43   
mail
nyomtatás
Folynak a tárgyalások az EADS, az Airbus anyavállalata részvényesi struktúrájának módosításáról - erősítette meg hétfőn a legnagyobb európai repülőgépipari és űrtechnikai vállalatcsoport.
Lapbeszámolók szerint a két fő tulajdonos, Franciaország és Németország igen közel van ahhoz, hogy megállapodjon az új részvényesi struktúrában. Ennek alapján a német kormány 12 százalékos részesedést szerez az EADS-ban, és Franciaország is ezzel megegyező mértékűre csökkenti jelenleg 15 százalékos részesedését. Ezen kívül Spanyolország 5,5 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik majd a konszernben, így a tárgyalások lezárása után az EADS közel 30 százaléka állami tulajdonban lesz.

A német kormány korábban nem rendelkezett számottevő részesedéssel az EADS-ban, az Airbus anyavállalatában, német tulajdonban van azonban a részvények 22,45 százaléka, és ugyanennyi, 22,45 százalék a franciáké. A német tulajdonrész a Daimler 15 százalékos, a német tartományi kormányzatok, valamint privát- és tőzsdei bankok konzorciumának 7,5 százalékos üzletrészéből tevődik össze. A 22,45 százalékos francia részesedés a kormány 15 százalékos, és a Lagardére konszern 7,5 százalékos pakettjéből áll.

A Daimler el kívánja adni részesedését az EADS és a brit BAE Systems egyesülésének meghiúsulása miatt. A német kormány a Daimler részesedésének megvásárlásra készül. A hírek szerint a francia Lagardére konszern is meg kíván válni jövőre EADS- pakettjétől. Az EADS konzorcium gyártja az Airbus utasszállító és katonai szállító repülőgépeket és az Eurocopter helikoptereket. Az EADS Astrium érdekeltsége műholdakat és űreszközöket, valamint hordozórakétákat gyárt. Az EADS Cassidian érdekeltsége részt vesz egyebek között az Eurofighter Typhoon harci gépek gyártásában is.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200