Kínai konzorcium vásárolja meg az ILFC repülőgép lízingcéget
Figyelő Online
2012.12.10 15:28
Az AIG eladja az ILFC repülőgép lízingtársaság közel 90 százalékos tulajdonrészét egy kínai befektető konzorciumnak - írja a New York Times online kiadása.
Az AIG (American International Group) amerikai multinacionális biztosító társaság 5,8 milliárd dollárért adja el a légitársaságoknak repülőgépeket lízingelő ILFC (International Lease Finance Corporation) 80 százalékos tulajdonrészét a New China Trust Company, a China Aviation Industrial Fund és a P3 Investments vállalat által alakított kínai befektetői konzorciumnak. A konzorcium egyúttal vételi opciót is szerez további 9,9 százalékos tulajdonrész megvásárlására.Az AIG legalább 10 százalékos tulajdonrészt tart meg a birtokában, s vezérigazgatója, Robert H. Benmosche pedig megtartja pozícióját az ILFC igazgatótanácsában.Az AIG biztosítótársaság 2008 óta, amikor állami pénzekkel mentették ki a pénzügyi válságból, folyamatosan válik meg a fő tevékenységi köréhez nem tartozó aktíváitól.
A mostani értékesítés azért érdemel külön említést, mivel egyrészt a világ egyik legnagyobb repülőgéplízing társaságát érinti, másrészt az ILFC megvásárlása lesz az egyik legnagyobb kínai befektetés az Egyesült Államokban - amennyiben megvalósul.A tranzakció lezárása a külföldi befektetések nemzetbiztonsági vonatkozásait vizsgáló amerikai Committee on Foreign Investment engedélyétől, valamint az amerikai és kínai versenyhatósági engedélyek megszerzésétől függ.AZ ILFC már negyven éve van a piacon, és 80 ország 200 légitársaságának lízingel összesen több mint 900 repülőgépet, valamint 229 új üzemanyag-takarékos gépre van megrendelése a gyártóktól.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.