Betegek a Fukusimából kitelepített emberek
Figyelő Online
2012.12.11 09:58
A Japánt ért tavaly márciusi hármas katasztrófát követően Fukusimából Jamagata prefektúrába áttelepített emberek mintegy háromnegyede fizikai vagy mentális problémákra panaszkodik egy felmérés szerint - írta kedden a Jomirui Simbun japán napilap.
Jamagatában mintegy 11 ezer fukusimai kitelepített él, akiknek 39 százaléka kóros fáradtságra és letargiára, 32 százaléka ingerültségre, 22 százaléka pedig alvászavarokra panaszkodott.A Jamagata prefektúra kormányzata által készített felmérés szerint a 2011-es földrengést, cunamit és atomerőmű-balesetet követően Fukusimát elhagyni kényszerülők 37 százaléka nyilatkozott úgy, hogy jelenleg rosszabbul él, mint kitelepítésekor.
Nagy részük azt mondta, aggódik a jövője miatt, és fogalma sincs arról, hogy meddig fog Jamagatában lakni. A megkérdezettek egyharmada a két prefektúra időjárása közti különbségek miatt is rosszul érzi magát, többek között a Fukusimában szokatlan havazástól is félnek.
A jamagatai kormányzat közlése szerint a kitelepítetteknek "még több lelki támogatásra van szükségük". A japán kormány idén márciusi jelentése szerint egy évvel a katasztrófa után mintegy 325 ezer olyan, a természeti csapások által érintett területekről kitelepített ember volt Japánban, aki nem tért vagy nem térhetett vissza korábbi lakhelyére.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.