brusszel


Kommunikációs zűr Kínában

Figyelő Online
2012.12.13  11:51   
mail
nyomtatás
Nem kommunikálnak jól és nem kommunikálnak eleget a kötvénykibocsátó kínai vállalatok, ami a nemzetközi befektetőket hosszútávon elbátortalaníthatja - véli a Fitch Ratings új jelentésében.
A nemzetközi hitelminősítő vállalat jelentésében úgy fogalmaz, hogy a kínai cégek általános problémája az elégtelen információáramlás, de a velük való kapcsolatfelvétel is nehézkes. Ezek mellett a pénzügyi információk nyilvánosságra hozatala is kívánnivalót hagy maga után, az ugyanis lassú és nagyon gyakran nem teljes körű, s ugyanígy a vállalatirányítás mechanizmusa is komoly kérdéseket vet fel.

A Fitch Ratings úgy véli, a kínai vállalati kötvények iránti kereslet az idei évhez hasonlóan 2013-ban is igen erős lesz, ám a fent említett okok elbátortalaníthatják az abban érdekelt nemzetközi feleket, akik emiatt akár más befektetési terep után is nézhetnek. A kérdések orvoslása sürgős feladata a kínai cégeknek - írja a Fitch. Nemcsak a kötvénykibocsátó vállalatoknak vannak ugyanakkor ilyen gondjai a kelet-ázsiai országban, a kommunikációs nehézségek és az üzleti partnerekkel, befektetőkkel, fogyasztókkal való kapcsolattartás gyér volta általános probléma.

A China Daily napilap egy eheti kommentárjában a kérdés vállalati szintű kezelésére szólította fel a cégeket, mondván megítélésük javításával saját vonzerejüket növelik, s így közvetve egész jövőjük függhet ettől. A lap arról is megemlékezik, hogy gond van a külföldön befektetni vagy terjeszkedni kívánó kínai cégekkel is, hiszen a nem megfelelő kommunikáció ezekkel a vállalatokkal szembeni bizalmatlanságot táplálja. Jó példa lehet erre a Huawei esete, amelyet konkrét bizonyítékok nélkül nyilvánított nemzetbiztonsági kockázatnak az amerikai képviselőház titkosszolgálati állandó bizottsága október elején, majd Ausztrália kizárta a 38 milliárd dolláros nemzeti szélessávú rendszerének kiépítési pályázatából. A Huawei az esetet követően egyik első lépésként jobb kommunikációt és fokozott átláthatóságot ígért, hogy a bizalmat így erősítse meg az említett országokban.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200