Áldatlan állapotok uralkodnak a marseille-i fogdában. A fogva tartottak és az ott dolgozók helyzete is egyaránt katasztrofális. „Csak néhány példát említenék - nyilatkozta Delarue -, az ablakok és a világítás hiányát, eltűnt ampullákat; az éjszakai felügyelő mécses nélkül teljesíti szolgálatát; nincs sürgősségi telefon, a WC vize folyik, a kosz és a különböző bogarak ellepték a folyosókat és az étkezőt is. Továbbá nincs kabinos zuhanyzó és sokszor meleg víz sem." A rabok nyaranta kiveszik az ablakok üvegét az elviselhetetlen hőség miatt, amik a hónapok folyamán összetörnek, így a tél beálltával rendkívül hideg van a fegyházban.
A baumettes-i intézmény legkevésbé szörnyű része a női börtön, aminek a felújítását 2017-re tervezik. A határidőt azonban valószínűen nem fogják tudni tartani, mivel a férfiak részlegét sem sikerült a tervezett időpontban átadni. Őszintén szólva még az is nevetséges, hogy felújításról beszélünk egy 1936-os börtön kapcsán, aminek bezárásáról is már többször szó esett.
A válság évei alatt a karbantartási költségeket 26 százalékkal csökkentették. Október elsején az 1190 férőhelyre 1769 embert zsúfoltak be, ami a börtön 145,8 százalékos kihasználtságát jelenti.
A fegyőrök hiánya is egyre aggasztóbb probléma. Csak egy őr van minden emeleten, aki 200 fegyencért felelős. A fogvatartottak számára sem munka-, sem sportlehetőséget nem biztosítanak. Az egyetlen, amit csinálhatnak a séta, este hatig. A sétálótereket és a zuhanyt az őrök nem merik felügyelni, mert túl veszélyes a börtönben virágzó maffia miatt. A gyengébb rabok már nem merik elhagyni a celláikat sem. Erőszak vagy baleset esetén hiába hívják ki az ápolókat, vagy az elbíráló személyeket, nem érkezik segítség.
Franck Johannes francia újságíró Le Monde-nál.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.