Továbbra is ellátják energiával a Mal Zrt.-t
Figyelő Online
2012.12.14 17:49
Nem állította le a Bakonyi Erőmű Zrt. az ajkai timföldgyár energiaellátását - erősítette meg az MTI információját Bakonyi Zoltán, a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. vezérigazgatója pénteken.
Hozzátette: a termelés folyamatos.A vezérigazgató ugyanakkor nem nyilatkozott az MTI-nek az erőmű és a Mal között a timföldgyár tartozásáról folyó tárgyalásokról. Az adósság rendezéséről nem közölt részleteket Németh Frigyes, a Bakonyi Erőmű Zrt. vezérigazgatója sem.
A Bakonyi Erőmű Zrt. hétfőn közleményben tudatta, hogy beszüntetné a Mal Zrt. energiaellátását és így korlátozná Ajka város távhőellátását is, amennyiben a Mal nem fizeti ki tartozását pénteken kora délutánig az erőműnek. A cég mintegy 1,7 milliárd forintos tartozást halmozott fel az erőművel szemben, amely a timföldgyártáshoz szükséges gőzt biztosítja.
A Kormányszóvivői Iroda csütörtökön közleményt juttatott el az MTI-hez, amely szerint a kormány szerdai ülésén foglalkozott a Bakonyi Erőmű, valamint Ajka távhő problémájával, és utasította a nemzeti fejlesztési minisztert, hogy saját hatáskörben rendezze és oldja meg a felmerült problémát.Az ajkai alpolgármester, Horváth József szintén csütörtökön közölte: a város lakosságának távfűtését nem veszélyezteti a Bakonyi Erőmű és a Mal vitája a timföldgyár tartozásáról.
Az önkormányzatnak a Bakonyi Erőművel hosszú távú távhő-szolgáltatási szerződése van, amelynek a felmondási ideje két év. Hozzátette: a gőztermelés kétharmadát a Mal, egyharmadát a város használja, a két rendszer műszakilag egymástól teljesen független. Az MTI információi szerint a felek között folyamatosak a tárgyalások, a gőzszolgáltatás leállítása az erőműnek és a timföldgyárnak is komoly veszteséget okozna.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.