A hely viszont fogytán van, miután már évek óta süllyednek el szigetek a tengerben, például a kis New Moore-sziget a Bengáli-öbölben, melyért India és Banglades évek óta hevesen küzdött. A vitát, melyet a két állam éveken keresztül nem tudott eldönteni, a globális felmelegedés egy csapásra megoldotta. A dél-tengeri Kiribati százezres lakossága a parlament javaslatára szülőföldje elhagyására kényszerült. De nemcsak apró szigetecskék veszélyeztetettek, hanem olyan megavárosok is, mint London, New York, Tokió és Sanghaj, sőt Hollandia egészét és Észak-Németország nagy részét is fenyegeti a gleccserek elolvadásával járó tengerszint-növekedés. Klímakutatók jóslata alapján Mainz és Lipcse még ebben az évezredben tengerparti településsé válik.
A lehetséges és logikus megoldás a lakható területek bővítésére a tengerek urbanizációja, hiszen bolygónk területének 70 százalékát jelenleg is víz borítja, és ez az arány tovább növekszik. Közel 50 éve dolgoznak tervezők a tenger benépesítésén. Nem csupán technológiai megoldásokat, akár 50 000 lakosú kisvárosokat és víz alatti felhőkarcolókat álmodnak, hanem autonóm tengeri államokat is képzelnek a nemzetközi vizekre, melyekben nincsen diktatúra, adó, és több a szabadság.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.