Havel élete során határozottan kiállt a demokrácia, a szabadság, a nyílt társadalom eszméi mellett; hitt a társadalmi szolidaritásban és a felelős politizálásban. Klaus egészen más elveket vall az állam működéséről - véli a Respekt publicistája. Klaus szerint fenn kell tartani a demokratikus rendszer alapvető külsőségeit, a valódi döntéseket azonban a vezetők egy szűk körének kell meghoznia. A társadalmat az ő nézete szerint állandó feszültségben kell tartani egyre újabb és újabb ellenségképek és viták segítségével, és biztosítani kell az embereket arról, hogy csak a vezetők fent említett szűk köre nyújthat biztonságot egy bizonytalan világban.
Klaus Szlovákiát tekinti példaképének. Azt a tekintélyelvű államot, amelyben nem jut szerep a civil szféra számára. A cikk szerzője szerint azonban az ilyen állam lényegében maffiaállam, ahol a politikai ellenfeleket megfélemlítik, a szólás szabadságát korlátozzák, a titkosszolgálatok pedig indoklás nélkül tartóztathatnak le embereket.
Csehországnak márciustól új elnöke lesz, Vaclav Klaus azonban szeretné megőrizni befolyását a cseh politikai életben; a Havel ellen indított támadássorozata feltehetően az erre irányuló stratégia része.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.