brusszel


Geotermikus erőművet épít egy magyar konzorcium

Figyelő Online
2012.12.20  18:50   
mail
nyomtatás
Új típusú, innovatív geotermikus erőmű létesítésére 39,3 millió euró támogatást nyert a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szakmai közreműködésével benyújtott magyar projekt az Európai Unió pályázatán - tájékoztatta a tárca csütörtökön az MTI-t.
Az NFM közleményében kiemelte: az EU-FIRE és Mannvit Kft. által alapított EGS Hungary Konzorcium tervezett beruházásának technológiája rendkívül újszerű. Az erőmű létrehozásával egy nemzetközi szinten is kiemelt jelentőségű innovatív fejlesztés valósulhat meg az alföldi régióban.

A fejlesztés komoly előrelépést eredményez Magyarország geotermikus energiakincsének hasznosításában. A magyar pályázatot a benyújtott 34 megújulóenergia-projekt közül választotta ki az Európai Bizottság. A NER300 program a költségek 50 százalékát finanszírozza 39,3 millió euró - mintegy 11 milliárd forint - értékben.

Az Európai Unió 2010-ben hirdetett pályázatot NER300 néven a szén-dioxid környezetvédelmi szempontból biztonságos leválasztására és geológiai tárolására, a megújuló energiaforrások hasznosítására irányuló innovatív technológiák demonstrációs projektjeinek támogatására. Az Európai Bizottság szerdán tette közzé a támogatott projektek listáját tartalmazó határozatát. A támogatási döntés nemcsak Magyarországnak, hanem az egész régiónak nagy siker.

A nyertes pályázatok között összesen három közép-európai projekt szerepel - közölte a minisztérium. Magyarország a Megújuló Energia Hasznosítási Cselekvési Tervben célul tűzte ki, hogy 2020-ra az energiafogyasztás 14,65 százalékát megújuló energiaforrásokból biztosítja. A támogatott projekt a geotermikus energiából történő villamosenergia-előállítással hozzájárul a kitűzött cél megvalósításához - hangsúlyozta az NFM.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200