A múlt év végén megkérdezett szlovének közel fele szerint rosszabbul fog élni 2013-ban, mint 2012-ben.
A Delo című szlovén lapban megjelent felmérés szerint a megkérdezettek 43 százaléka az életszínvonalának a romlására számít az idén. Ilyen mély pesszimizmus a 2008. évi válság óta nem volt Szlovéniában. A borúlátás legfőbb oka a gazdaság állapota.
A szlovének pesszimistábbak az átlagnál, s a most -
az Ipsos kutatása szerint - derűlátó magyaroknál is. A világ polgárainak 55 százaléka, a magyarok 68 százaléka úgy tervezi, hogy jövőre sikerül javítania a pénzügyi helyzetén.
Az ország gazdasága recesszióban van, a tavalyi első kilenc hónapban 2,2 százalékkal csökkent a hazai össztermék (GDP) éves szinten. Szakértők szerint 2013-ban 2 százalék körüli lehet majd a gazdaság zsugorodása. A következő öt évben összesen 1 milliárd euróval csökkentik a nyugdíjakkal kapcsolatos kiadásokat, a jelenlegi 58 évről fokozatosan 65 évre emelik a nyugdíjkorhatárt, az állami szektorban dolgozók bérét csaknem 5 százalékkal visszafogják.
Az alig kétmillió lakosú Szlovénia 2007-ben vezette be az eurót. Az ország gazdasága a leggyorsabban nőtt az euróövezetben a recesszió előtt, de 2009-ben a gazdaság 8 százalékkal zsugorodott. 2010-ben 1,4 százalékkal nőtt a szlovén hazai össztermék (GDP). A gazdaság tavalyelőtt ismét recesszióba került, akkor a GDP 0,2 százalékkal csökkent.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.