brusszel


Depardieut Oroszország fogságában?

Figyelő Online
2013.01.04  15:52   
mail
nyomtatás
Dmitrij Rogozin miniszterelnök-helyettes szerint nem Gérard Depardieu az utolsó tehetős európai, aki orosz állampolgárságot kaphat, az orosz Sberbank elnöke szerint pedig a politikai és gazdasági-pénzügyi stabilitás vonzza a befektetőket és a művészeket Oroszországba.
Többek is követhetik a francia színészt
Az orosz kormányfő helyettese a Twitteren azt írta: Nyugaton rosszul ismerik az orosz adórendszert, de ha megtudják, milyen előnyökkel jár, a gazdag európaiak tömeges Oroszországba áramlására kell számítani. German Gref, az állami Sberbak (Szberbank) elnöke az Interfax orosz hírügynökségnek kijelentette, hogy ha a többi orosz minisztérium és hatóság is olyan eredményeket ért volna el, mint az adóhivatal, akkor sorban állnának a kérelmezők, akik a francia színészhez hasonlóan orosz állampolgárságot szeretnének kapni. Gérard Depardieu kérelmét csütörtökön írta alá Vlagyimir Putyin orosz államfő.

Csak 13 százalék a jövedelemadó

Vlagyimir Mau, az orosz Népgazdasági és Állami Szolgálati Akadémia rektora szerint az orosz állampolgárság megadása a francia színésznek azt példázza, hogy Oroszország sokkal stabilabb és kiszámíthatóbb, mint Európa.A szakember úgy vélte, hogy az orosz adórendszer a világon az egyik legvonzóbb. "Bizonyos értelemben csodálkoztunk is azon, miért nem akartak a külföldi személyiségek, sportolók, a szórakoztató ipar sztárjai orosz adóalanyokká válni" - mondta a rektor az Interfax hírügynökségnek.

Az orosz adótörvények szerint azok a magánszemélyek minősülnek az Oroszországi Föderáció adóalanyainak (rezidenseinek), akik egymást követő 12 hónapban nem kevesebb, mint 183 napot tartózkodnak az országban. Kérdés, hogy Depardieu kibírja-e majd, hogy egy éven belül több mint 183 napot tölt Oroszországban, ugyanis csak ekkor veheti igénybe a számára igen kedvező lehetőséget, hogy mindössze 13 százalékos jövedelemadót fizessen.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Harmincmilliárd forintból épül újjá a Tőzsdepalota

Az aula, a kissé slampos, mégis decensen arisztokratikus találka- és munkahely, kihelyezett iroda és cukrászda, stábértekezletek és pletykafészkek hírbörzéje.

Értékrendbeli egyértelműségre törekszem

Kiváló művész címmel tüntették ki március 15-én Szarvas József színművészt, a Nemzeti Színház tagját.

Színes összművészet a 37. Budapesti Tavaszi Fesztiválon

Megannyi újdonság a Budapesti Tavaszi Fesztivál 140 programja közt, március 31-től három héten keresztül.

top200