brusszel


Mi 30? Tévúton a kormány gazdaságpoltikája

Figyelő Online - Varga György
2013.01.10  06:22   
mail
nyomtatás
Futószalagon köt a kormány stratégiai megállapodásokat magyarországi nagyvállalatokkal. Az ilyen típusú együttműködések akár nemzetgazdasági haszonnal is járhatnának. Máshol is volt már erre példa, például az 1980-as évek elején Franciaországban.
Ezek alapját azonban egy konzisztens gazdasági stratégia alkotta. A magyar kormánynak nincs ilyen víziója, hacsak a nehezen körvonalazható, a fizikai munka becsületének helyreállításáról szóló nyilatkozatokat nem tekintjük annak. Igaz, hallunk a kutatás-fejlesztés és az innováció élénkítésére tett ígéretekről, ezek megjelennek a megállapodásokban is. De hogy erről valójában mit gondol a kabinet, arról inkább a felsőoktatás átalakítása árulkodik. Mi leh...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2013/2 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Félelmek és tények

Lánczi Tamás személyes álláspontja

Családi pótlék itt és ott

Kiszelly Zoltán nézőpontja

Pontozással nyert az EU

Kína igen ügyesen Oroszországot használja fel saját érdekei előmozdítására

A holland választás tanulságai: „jó” populizmus és mélyreható vita

A hollandok elmúlt 15-20 éve azt mutatja meg nekünk, hogy az olykor késhegyre menő vitáknak komoly hozadéka van

top200