Az intézményesített gyilkolást (és persze a katasztrófaelhárítást) egyre hatékonyabban végezheti egy modern hadsereg az új technológiák adta lehetőségek segítségével.
Az Egyesült Államokban a hadsereg az innováció egyik fő motorja. Számos fejlesztésről derül ki menet közben, hogy hadászati célokat mégsem tud igazán segíteni, de a civil életben igencsak hasznos lehet. Érdekesség, hogy az amerikai hadsereg már 1996-ban a mostani okostelefonokhoz hasonló rendszer fejlesztését tűzte ki célul, amit ha nem is náluk vezettek be először, de fontos ösztönzője volt az iparágnak. Számos más hétköznapokban hasznos megoldást köszönhet...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2013/2 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.