Visszaesett a kínai bankok nyereségessége
Figyelő Online
2013.01.11 19:07
A kínai bankok nyereségének emelkedése 7-8 százalék lesz az idén a korábbi évek kétszámjegyű profitnövekedését követően - írja összeállításában a Cajhszin pénzügyi és gazdasági magazin.A kínai bankok nyereségének emelkedése 7-8 százalék lesz az idén a korábbi évek kétszámjegyű profitnövekedését követően - írja összeállításában a Cajhszin pénzügyi és gazdasági magazin.
A lap az egyik legnagyobb kínai bank, a Bank of Communications előrejelzését idézi, amely szerint a kínai bankok profitjának növekedése az idén 7-8 százalék körül alakul, szemben a 17 százalék körülire becsült 2012. évivel. Ennek több oka van, hozzájárul egyrészről a kínai gazdaság általános lassulása, a kínai központi bank kamatcsökkentő politikája és a bankrendszer nem teljesítő hitelállományának emelkedése. Emellett a nyereséget olvasztja a fokozott rivalizálás a bankrendszeren kívüli versenytársakkal, valamint a pénzügyi rendszer reformjaként elengedhetetlen kamatláb-liberalizáció is.
A bankok profitnövekedésének csökkenése az elmúlt éveknek is jellemző trendje volt, míg például a tíz legnagyobb bank profitja 2011 első felében még csaknem 35 százalékkal nőtt, 2012 első hat hónapjában már csak 17 százalékkal.
A rendkívüli ütemű nyereségnövekedés ideje lejárt a kínai és nemzetközi banki szakemberek általános vélekedése szerint. A Reuters szerint a négy legnagyobb kínai bank - a Bank of China, a Kínai Ipari és Kereskedelmi Bank, a Kínai Építési Bank és a Mezőgazdasági Bank - profitja az idén átlagosan mindössze 5 százalékkal nő.
A kínai bankszövetség és a PricewaterhouseCoopers nemzetközi tanácsadó cég ennél bizakodóbb: közös tanulmányukban a teljes kínai bankrendszer profitjának emelkedését a 2012-2014 közti évekre átlagosan 20 százalékra teszi.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.