brusszel


Az orosz Metalloinvest is érdeklődik a kassai vasmű iránt

Figyelő Online
2013.01.14  15:58   
mail
nyomtatás
Az Aliser Usmanov üzbég származású milliárdos tulajdonában lévő orosz Metalloinvest is érdeklődik az U.S. Steel kassai vasművének megvásárlása iránt - közölte a Hospodárské Noviny (HN) szlovák gazdasági napilap hétfőn, saját információkra hivatkozva.
A HN szerint a világ egyik legnagyobb vasérckitermelő vállalata, a Metalloinvest képviselői a tavalyi év folyamán már látogatást is tettek a kassai vasműben, amelynek eladási szándékát novemberben erősítette meg a U.S. Steel. A lap úgy véli, az orosz vállalat vásárlási szándéka azzal függhet össze, hogy a vasmű gazdasági eredményei tavaly javultak, és éves jelentésében várhatóan már nem mutat ki veszteséget.

Az információkat egyelőre sem az amerikai acélóriás, sem a Metalloinvest nem kommentálta, Oroszország pozsonyi nagykövetsége pedig azt közölte: nem rendelkeznek információkkal az orosz vállalat esetleges vásárlási szándékáról.

A HN szerint a Metalloinvest néhány hónapon belül már a harmadik - a volt szovjet zónából származó - nagyvállalat amely a U.S. Steel kassai vasművének megvétele iránt érdeklődik. Korábbi közlésük szerint a kassai vasmű megvásárlásának szándéka a Roman Abramovics cégcsoportjába tartozó Evraznál, valamint a 75 országba acélt exportáló ukrán Metinvestnél is felmerült.

A Metalloinvest a második legnagyobb vasérctartalékokkal rendelkező kitermelő vállalat a világon, jelenleg négy kitermelő és feldolgozó kombináttal rendelkezik Oroszország európai részén, de csupán eggyel Oroszország határain túl, az Egyesült Arab Emírségekben. Tulajdonosa és megalapítója az üzbég származású Aliser Usmanov, akit a Forbes a világ 28-ik leggazdagabb emberének tart. A vállalkozó vagyonát több mint 18 milliárd dollárra becsülik.

A kassai vasmű Szlovákia legnagyobb munkáltatója, jelenleg mintegy 11 ezer alkalmazottja van. A gyárat 2000-ben vásárolta meg az amerikai U.S. Steel 60 millió dollárért úgy, hogy közben átvállalta a cég 340 millió dolláros tartozását.

A privatizáció részeként a vállalat 2010-ig adókedvezményeket élvezett összesen mintegy 430 millió dollár értékben, és így a kassai vasmű nyereséggel működött, 2011-ben azonban már 25 millió dollár veszteséget könyvelt el.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200