Franciaországot uniós partnerei támogatásukról biztosították, és felajánlottak néhány szállítórepülőgépet a francia haderő támogatására. Winter szerint amennyiben a tagállamok tényleg komolyan gondolják a közös védelmi politika kidolgozását (mely már 20 éve függőben van), akkor nem hagyhatják magukra a franciákat ebben a konfliktusban.
Sajnos úgy tűnik azonban, a közös védelmi politika még nagyon messze van, mivel az uniós tagállamok külpolitikai és katonai érdekei közt túl nagyok a különbségek. Jól példázza ezt Mali esete: bár az európaiak egyetértenek a veszély meglétében, abban már nem, hogy hogyan kellene rá reagálni. Ahogy azt sem képesek közösen felismerni, hogy az ilyen szituációkban minden eshetőségre fel kell készülni, még a háborúra is.
Ha végül a franciák nem tudják egyedül megoldani a kialakult katonai helyzetet Maliban, akkor kénytelenek lesznek a NATO segítségét kérni, ezzel bebizonyosodna, hogy Európa képtelen megvédeni saját érdekeit.
Martin Winter a német Süddeutsche Zeitung napilap brüsszeli tudósítója.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.