Összesen 56 ezer vendéglőt, közintézetet, közterületet kerestek fel, és közel 1200 esetben találtak valamilyen kifogásolni valót a népegészségügyi szakemberek. A szabálysértők legnagyobb arányban a tiltott közterületeken gyújtanak rá, de a szórakoztató, vendéglátó-ipari egységekben illetve a közforgalmú intézményekben is tapasztaltak a felügyelők az átlagosnál több problémát. Ez utóbbi kategóriába tartoznak például a bevásárlóközpontok, a sportlétesítmények és a felsőoktatási intézmények. A múlt évben kiszabott bírságok összege meghaladja a 12 millió forintot. A legtöbbet a szórakoztató, vendéglátó-ipari egységeknek kellett befizetniük, de milliós nagyságrendű a közforgalmú intézményekre és a munkahelyekre rótt büntetések mértéke is.
Ez év elejétől néhány technikai jellegű előírás változtatásra is sor került. Így például már nem csak a szórakoztató helyek és a vendéglátó-ipari szolgáltatást nyújtók dönthetnek arról, hogy nemdohányzóvá nyilvánítják a létesítményt, hanem bármely közforgalmú intézmény előtt nyitva áll ez a lehetőség. Ha így határoznak, akkor dohányzóhelyet nyílt térben sem kell kijelölniük. Új elemként pedig részletszabályozást dolgoztak ki az olyan többcélú létesítményekre, ahol egészségügyi szolgáltatás is működik (például egy irodaház egyik helyiségében kialakított orvosi rendelő). Ilyen helyeken ugyan kijelölhető a dohányzóhely a nyílt légtérben, de csak úgy, ha az a szolgáltatást igénybevevők útvonalától elkülönül.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.