Megjegyezendő, hogy a KSH statisztika által kimutatott kiskereskedelmi forgalom a nagyarányú kivándorlás miatt is csökkent. Főleg azért, mert nem a keveset fogyasztó nyugdíjas réteg hagyja el az országot, hanem a kereső képes produktív réteg, akiket - főleg a képzetteket - tárt kapukkal várnak külföldön. Például a német gazdaság, mely ismét repeszt.
A magyar oldalazással szemben a DAX a magyar tőzsde zárásakor 1.28 százalékos emelkedéssel dicsekedhetett. A hegymenetet az ipari cégek vezették, jelentősen emelkedett a Bayer Ag, 4.97 százalékal a Henkel AG &Co KGaA, 2.54 százalékal és a BASF SE mely 2.32 százalékos pluszt tudhat maga mögött.
Ahogy a forint gyengült, úgy kerülték a külföldi befektetők a magyar börzét. A BUX 0.59 százalékos növekedéssel és az utolsó percekben egy felhúzással zárta a pénteki kereskedést. AZ OTP 4590 forintra drágult a MOL pedig 0.26 százalék növekményt tudhat zárásra. Emelkedett még a Richter és a Mtelekom papírja is. A távközlési cég papírját az esetleges Brüsszeli döntés mozgatta mely a rá kivetett szektor adót közösségi jogba ütközőnek minősítheti.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.