A tulajdonosok sajtóértesülések szerint a német TUI anyakonszern és brit leánya fúzióját tervezik, mégpedig oly módon, a leány venné meg az anyát.
A világ egyik legnagyobb turisztikai szervezetének két szereplője, a TUI Ag és a TUI Travel összeolvasztása ugyanis jelentős, félmilliárd eurós költségmegtakarítással járna.
A cégcsoport tavalyi forgalma 18,3 milliárd euró volt, ennek túlnyomó részét a leány mutatta ki, az adózás utáni nyereség 142 millió euróra rúgott. A hannoveri központú TUI konszern a cég közép-európai, így magyarországi tevékenységét is irányító TUI Travel 56,4 százalékát tartja kézben.
A leányé a TUI utazásszervezői tevékenységének jó része, míg az anya a hajóutak ügyeit intézi, van néhány szállodája, valamint résztulajdonosa Németország vezető hajófuvarozási cégének, a Hapag-Lloydnak. Elvben a fordított irányú fúzió sem lennek kizárt, de az anyának kevés a pénze a leány teljes felvásárlásához.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.