Túl van adóztatva az online szerencsejáték
Figyelő Online
2013.01.29 19:23
Az új magyar szerencsejáték törvényben szereplő magas koncessziós díjak elriaszthatják az üzemeltetőket, és akadályozhatják a teljesen liberalizált online szerencsejáték-piac létrehozását a Távszerencsejáték Szövetség (Remote Gambling Association, RGA) szerint.
A magyar kormány a napokban nyújtotta be az Európai Bizottságnak az 1991. évi szerencsejáték törvény módosítását, amely 20 százalékos bruttó profit utáni adó kivetését javasolja az engedéllyel rendelkező, sportfogadást, kártya- vagy kaszinójátékot kínáló operátorokra.
Az iparág ugyan a bruttó profit utáni adót tekinti az adózás korrekt módjának, a magyar kormány a törvénytervezetben azonban azt is javasolja, hogy az üzemeltetők fizessenek évi 100 millió forint koncessziós díjat az általuk kínált minden egyes játéktípusért, hogy legfeljebb öt évre működési felhatalmazást kapjanak - hívja fel a figyelmet az RGA az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében. Az állami tulajdonú Szerencsejáték Zrt.-nek automatikusan járna az engedély, míg a kormányzat döntene az összes többi kérelemről.
Az RGA szerint a koncessziós díjak irreálisan magasak, és valószínűleg sok üzemeltetőt elriasztanának a piacra lépéstől. A magyar kormány mintegy 30 milliárd forint bevétel előteremtését reméli az online szerencsejáték megadóztatásából. Több szakértő azonban úgy látja, hogy a törvénytervezet az üzemeltetők többsége számára ellehetetlenítené a piacra lépést, csökkentené a választékot, és a várható adóbevételek csökkenéséhez vezetne - mutat rá az RGA. Az RGA a világ legnagyobb távszerencsejáték kereskedelmi szövetsége, amely ellátja a legnagyobb, engedéllyel és tőzsdei bejegyzéssel rendelkező távszerencsejáték-operátorok és ehhez kapcsolódó szoftverfejlesztő cégek képviseletét.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.